کد مطلب: 57704
 
رفع محدودیت ۴ گیگابایتی ضبط فیلم در اندروید ۱۱
بر اساس جدیدترین تحقیق انجام شده در کد‌های اندروید ۱۱، مشخص شده است که احتمالا در این سیستم‌عامل از محدودیت ضبط ویدئو خبری نخواهد بود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۹
 
به گزارش زاهدنیوز ؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اگر کاربر اندروید باشید و از فیلم گرفتن‌های طولانی لذت ببرید به احتمال خیلی زیاد با مشکلی که در ادامه توضیح می‌دهیم برخورد کرده‌اید. در این مشکل شما پس از ضبط یک فیلم بلند با تلفن همراه خود، هنگامی که قصد بررسی آن را دارید، متوجه می‌شوید ویدئو مورد به دو یا چند بخش تقسیم شده است. حتی شرایط بدتری متوجه می‌شوید که ضبط فیلم پس از گذشتن از محدوده به صورت خودکار قطع شده است.
محدودیت ضبط فیلم در اندروید
دلیل این اتفاق ناخوشایند این است که اندروید برای ویدئو‌های ضبط شده محدودیت قائل است و تنها به کاربر اجازه می‌دهد ۴ گیگابایت از فضای خود را به یک بخش از ویدئو اختصاص دهد. دقیقا به همین دلیل است که تلفن همراه ما ویدئو‌های دارای حجم بالا را پس از ضبط شدن به چند بخش تقسیم می‌کند.
برای این که متوجه شوید این حجم برای فیلمبرداری چقدر است باید به شما بگوییم که برای رسیدن به حجم ۴ گیگابایت تنها به حدود ۱۰ دقیقه فیلمبرداری با کیفیت 4K نیاز دارید؛ بنابراین این محدودیت برای بسیاری از کاربران در زندگی روزمره و مصارف عادی مشکلی پیش نمی‌آورد، اما در اگر کاربر بخواهد کار‌های بیشتری انجام دهد، به راحتی نمی‌تواند به هدف خود برسد. از کار‌هایی که می‌تواند محدودیت ضبط ویدئوی اندروید در آن مشکل ساز باشد می‌توان به فیلمبرداری یک مسابقه ورزشی، جعبه‌گشایی یک کالا، جشن تولد یا ساخت فیلم کوتاه اشاره کرد. اگر بخواهید با این محدودیت کنار بیاید باید نرم‌افزاری را در تلفن همراه یا رایانه شخصی خود نصب کنید تا بتوانید به وسیله آن قسمت‌های مختلف فیلم را به یکدیگر متصل کنید.

رفع مشکل محدودیت ضبط فیلم اندروید
باید به شما اطلاع بدهیم که ممکن است این مشکل جزئی در اندروید ۱۱ از بین برود. گروهی در دنیای فناوری یک کار به خوبی انجام می‌دهند و آن پیدا کردن کد‌های مختلف است. این گروه به تازگی موفق به کشف خط کدی شده‌اند که ظاهرا به همین مسئله پرداخته است.
پس از تحلیل این کد مشخص شد که در اندروید ۱۱ قرار است حجم فیلم ضبط شده به مقدار قابل توجهی افزایش یابد. البته هنوز هیچ سقف دقیقی برای آن مشخص نشده است. در یک آزمایش، گوگل توانست بدون هیچ مشکلی، یک فیلم ۳۲ گیگابایتی را ضبط کند. در آزمایش دیگر کل حافظه تلفن همراه با یک فیلم پر شده بود بدون آن که حتی در یک نقطه قطع شده و دستگاه فیلم را به دو قسمت تقسیم کند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark