۶
کد مطلب: 24551
 
برنامه نود هم نتوانست مشکل ورزش سیستان و بلوچستان را حل کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۵۵
این گزارش بسیار جالب بود از زمینهای خاکی بلوچستان تا زمین چمن زابل  گزارشی جذاب تهیه کرده  و در آن مشکلات فوتبال استان را تشریح نمودند و نتیجه این گزارش جمع اوری  کمکهای نقدی و غیر نقدی بسیاری که شامل توپ و لباس ورزشی است شد.

تا این جای کار بسیار خوب است و این حس ورزش دوستی و کمک کردن به ورزشکاران بسیار ستودنی و زیبا می باشد اما سوالی که پیش می آید این است که آیا مشکل ورزشکاران و قهرمانان استان سیستان و بلوچستان اینگونه حل می شود؟

این برنامه در اصل  ضعف مسئولین استان ما را نشان می دهد که به بهانه کمبود بودجه از انجام وظایف اصلی خود که تامین نیازهای اصلی ورزشکاران در رشته های مختلف می باشد شانه خالی می کنند.

حتی با رسیدن کمک های مردمی تازه مشکلات تقسیم این لوازم  بین هیات های ورزشی استان بوجود می اید که انتظار دارند عادلانه تقسیم شود.

اما باز هم مشکل اصلی و ریشه دار ورزش استان ما که بی توجهی مسئولین به ورزش استان می باشد حل نمی شود.

مسئولین اداره کل ورزش و جوانان استان حتی از امکاناتی که در اختیار دارند نتوانسته تا کنون بدرستی استفاده کنند و می گویند مشکل کمبود بودجه داریم .

روزی که زمین چمن مصنوعی ورزشگاه دهکده بزرگ ورزشی زاهدان را افتتاح نمودند با کلی تبلیغات گفتند بزرگترین و بهترین مجموعه ورزشی در سطح کشور را داریم ، ولی افسوس که تا کنون هیچ مسابقه ای با حضور تیم های مطرح کشور در آن صورت نگرفته است و حتی بازی های استانی هم در آن برگزار نمی شود و این زمین کاملا جنبه نمایشی دارد.

گناه فوتبالیستهای استان ما چیست که حتی یک تیم در لیگ برتر یا رده اول کشور نمی توانند داشته باشند و ورزش کاران و قهرمانان ما علی رغم میل باطنی خود مجبورند به استان های دیگر بروند و در تیم های آنها بازی کنند.

حتی فضای مجموعه دهکده ورزشی که تنها محل  مناسب ورزش پیاده روی برای خانواده ها در زاهدان می باشد به علت قطع برق چندین ماه غیر قابل استفاده بود.

آیا مسئولینی که می گویند کمبود بودجه داریم تا کنون این سوال را از خود پرسیده اند که چرا همه استانهای همسایه ما در لیگ برتر حضور دارند اما استان ما نمی تواند ؟ مگر بودجه استانهای دیگر بیشتر از بودجه استان ماست؟

حتی تیم والیبال شهرداری زاهدان که تنها تیم راه یافته به لیگ برتر ازاستان ما می باشد  به علت عدم حمایت مالی از سوی اداره ورزش و جوانان خواستار انصراف از این مسابقات شده بود.

استان ما در رشته های مختلف ورزشی قهرمانان بزرگی در سطح کشوری و جهانی دارد که اکثر آنان از بی توجهی اداره کل ورزش و جوانان گله دارند و می گویند که هیج حمایتی از سوی این اداره از انان صورت نمی گیرد.

با توجه به اینکه استان ما پهناورترین استان کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد  بودجه ای هم که در اختیار آن قرار می گیرد باید متناسب با ان باشد و مسئولین استان ما باید این قدرت را داشته باشند تا بتوانند حداقل بودجه تامین نیازهای اولیه ورزش استان را از وزارت خانه ورزش و جوانان بگیرند زیرا در برابر این مردم مسئول هستند.

در استان ما به علت همجواری با کشورهای افغانستان و پاکستان وجود مواد مخدر بیداد می کند و اگر جوانان ما فضایی برای ورزش نداشته باشند خیلی راحت به مواد مخدر روی می اورند و حتما مسئولین در جریان این امر هستند.

امیدواریم روزی برسد که مشکلات ورزش استان ما که مورد بی توجهی مسئولین قرار گرفته است حل شود.

انتهای پیام/ ا.ت

 
Share/Save/Bookmark
 


 
عباس
یعنی یه مسئول پیدا نمیشه یه فکر اساسی برای ورزش استان ما بکنه (226)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۷-۱۴ ۱۹:۵۸:۱۴
 
مسعود
از مسئولین می خوام به قهرمانان و پیشکسوتان بیبشتر توجه کنن (227)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۷-۱۴ ۱۹:۵۹:۰۴
 
حسین
حالا این پولا و کمکا کجا هست و کی به بست ورزشکاران می رسه (228)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۷-۱۴ ۱۹:۵۹:۳۹
 
اسی
دهکده ورزشی هم هیچ امکاناتی برای ورزش های امادگی جسمانی همگانی ندارد!! (229)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۷-۱۴ ۲۰:۰۰:۴۸
 
مسعود
واقعا چرا ما تیم لیگ برتر یا دسته یک نداریم ؟ (230)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۷-۱۴ ۲۰:۰۱:۴۵
 
توحید
امیدوارم با خوندن این یادداشت مسئولین تربیت بدنی حرکتی به خود بدهند. همیشه که برنامه نود نیست که کمک کنه.. (231)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۷-۱۴ ۲۰:۰۲:۴۰