کد مطلب: 59838
 
چابهار در آخرین رنگ‌بندی کرونایی قرمز شد/ عبور مبتلایان کرونایی سیستان وبلوچستان از مرز 35 هزار نفر
آمارها نشان از افزایش چشمگیر ابتلا به کرونا در سیستان وبلوچستان در پی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی دارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۵
 
به گزارش زاهدنیوز، به نقل از عصرهامون، اسب زین کرده کرونا همچنان با سرعت بالا در سیستان و بلوچستان می تازد و قربانی می گیرد.

ویروسی عالم گیر و درعین حال مرموز که در سایه بی توجهی ها همچنان جولان می دهد و با وجود تمام تلخ کامی ها ناشی از این یکه تازی ها، برخی با عادی انگاری این بیماری شرایط را سخت تر و پیچیده تر می کنند.

اینها در صورتی است که تنها سپر دفاعی در برابر این بیماری ناشناخته رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و دوری از دورهمی ها بوده، و حتی تزریق واکسن نیز نباید ما را از رعایت پروتکل ها دور کند چرا که این ویروس هر روز جهش تازه ای می یابد.

عبور جانباختگان کرونایی از 1309 نفر

طبق آخرین آمار هم اکنون 183 بیمار کرونایی و مشکوک در سیستان وبلوچستان وجود دارد که از این تعداد 104 مورد مثبت آزمایشگاهی تشخیص داده شده ، و کل موارد مثبت در این استان تاکنون به 35 هزار و 593 نفر رسیده است.

بر پایه اطلاعات فوق، افزایش روزانه تا 24 ساعته استان 184 نفر بوده و متاسفانه در این بازه سه نفر فوت کرده اند، که جمع فوتی های مثبت در استان نیز هزار و 309 نفر است.

 کرونای هندی وارد چابهار شد

بعد از ورود کرونای برزیلی اینار اما نوبت به ورود کرونای هندی به بندر چابهار شد. بنا بر گفته سازمان بنادر و دریانوردی، در پی تشدید دستور ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر لزوم کنترل‌های مرزی شرقی، کمیته مقابله با این ویورس و پاس کشتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان نسبت به افزایش کنترل خدمه کشتی‌های ورودی به بنادر استان اقدام کرده است.

بر این اساس و بنا به اعلام مرکز بهداشت شهرستان چابهار مبنی بر تست مثبت دو نفر خدمه شناور ورودی از پاکستان اقدامات اولیه کنترلی انجام و نسبت به قرنطینه آن اقدام شد.

شناور مذکور با ۱۳ خدمه، از روز ۲۱ اردیبهشت ماه وارد لنگرگاه بندر چابهار شده که پس از اقدامات کنترلی و مثبت اعلام شدن تست دو نفر از خدمه آن، تا تعیین تکلیف توسط مرکز بهداشت شهرستان چابهار بر اساس پروتکل‌های مصوب، اجازه ورود دریافت نکرده و مراحل قرنطینه را به مدت دو هفته طی خواهد کرد.

آخرین آمار شهرستان‌ها بر اساس رنگ کرونایی

بر اساس اعلام نرم افزار ماسک وزارت بهداشت 8 شهرستان کشور در وضعیت قرمز قرار گرفتند، شهرستان های عسلویه و کنگان (استان بوشهر)، چابهار (سیستان و بلوچستان)، بندرعباس، پارسیان، جاسک، رودان و میناب (هرمزگان) در زمره آن می باشند.

همچنین ۲۳۳ شهرستان نارنجی، ۲۰۷ شهرستان زرد بوده و شهرستانی با رنگ آبی گزارش نشده است.
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}