کد مطلب: 56291
 
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد:
آمریکا با خروج از برجام آبرو و اعتمادش را در دنیا از دست داد/ ترامپ باید تاوان گستاخی خود را بدهد
ائمه جمعه اهل تسنن و تشیع گفتند: امروز هیچ کس دیگر به آمریکا اعتماد ندارد آنها با این حرکت ابرو و اعتماد شان را در ایران و جهان ازدست دادند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۴
 
به گزارش زاهدنیوز ، آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مصلی قدس زاهدان با اشاره به غبارروبی مساجد برای استقبال از ماه مبارک رمضان اظهار کرد: مسجد در بین مسلمین یک جایگاه ویژه ای دارد و زمانی که مسجد القصی به دست رژیم صهیونیستی اسرائیل به آتش کشیده شد و مسجد گوهر شاد هم به دست رضاشاه ملعون تخریب شد باعث شد این زمان را دهه مساجد نام‌گذاری کنند.
وی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه مساجد تهران افزودند که حرمت مسجد و نماز‌گزار باید حفظ شود و باید صفوف نماز بسیاری را در مساجد مشاهده کنیم.
وی با تاکید بر اینکه مومن در زمان ورود به مسجد حقی دارد که باید خداوند به او عطا کند ادامه داد: مسجد یک مکتب و آرمان و رسالت جهانی دارد و صرف یک محل عبادت نیست بلکه باید مسلمان روح و نفس خود را در مسجد پاک کند.
امام جمعه زاهدان گفت: تاسیس مسجد برای افرادی که تلاش کردند مسجد بنا شود دلیل نمی‌شود ادعای حق کند لذا باید همه در مسجد خادم باشند چه کسی که مسجد را تاسیس کرده و چه کسی که در مسجد عبادت می‌کند و به خادمی می‌پردازد.
سلیمانی در ادامه خطبه‌های نماز جمعه افزود: در بامداد شب پنج شنبه همه دیدند که باز اسرائیل با موشک به سمت کشور سوریه خواست یک بار دیگر ذات کثیف خود را ثابت کند اما سوریه در جواب این حملات موشک‌های خود را به سمت اسرائیل روانه کرد که باعث شد فقط یک ضرب شصتی به این عمل بی ادبانه اسرائیل بود.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: بحث داغ امروز منطقه و جهان, خروج امریکا از برجام است که یک بار دیگر بی عهدی و بی منطق بودن رئیس جمهور و دولت امریکا را به تمام جهان نشان داد.
وی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان فرمودند که من از طرف ملت ایران می‌گویم اقای ترامپ شما غلط می‌کنید و نمی‌توانید جلوی عظمت و انقلاب این ملت را بگیرید.
سلیمانی با تاکید بر اینکه این خروج و عهد شکنی برای کشور امریکا پیامدهای منفی زیادی خواهد داشت گفت: یکی از این موارد باعث می‌شود پیمان شکنی بین چند کشور رخ دهد، آمریکا شورای امنیت را نادیده گرفت و با بی حرمتی به اتحادیه اروپا از برجام خارج شد.
وی گفت: در ماه گذشته به تعبیر امام کاخ سیاه مهمانان ویژه ای داشت تا بتوانند ترامپ را از این تصمیم و واکنش دور کنند اما اقای ترامپ با این تصمیم به کل کشورهای اتحادیه اروپا و چین پشت کرد که باعث خشم این کشورها شد.
سلیمانی افرود: این تصمیم سبب بی‌اعتمادی کشور و مردم ایران شد اگر قبلا اندکی امید به این مذاکره داشتند اما الان هیچ کس دیگر به آمریکا اعتماد ندارد و آنها با این حرکت ابرو و اعتماد شان را در ایران و جهان از دست دادند.
وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها هنوز در برابر این حرکت گیج شده اند و نمی‌دانند که مردم ایران چه واکنشی خواهند نشان داد آیا موضوع هسته ای را بیشتر پیگیری می‌کنند یا از برجام خارج می‌شوند آنها هنوز مردم ایران را نمی‌شناسند که با پشتکار و تلاش یکبار دیگر شکست آمریکا را به همه جهان نشان خواهند داد.

حربه آمریکا در خروج از برجام و اعمال تحریم بر ملت ایران تاثیری ندارد
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه گفت:حربه آمریکا در خروج از برجام و اعمال تحریم بر ملت ایران تاثیری ندارد چرا که ملت ایران مردمی با ایمان و خودساخته هستند.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان میرجاوه اظهار کرد: بزرگترین دشمن همه انسانها شیطان است اما ایمان انسان را در مقابل شیاطین حفظ می کند و بهترین ایام برای تمرین ترک گناه ایام جوانی است.
وی افزود: امروز استکبار جهانی به دنبال این است که فقر و مشکلات اقتصادی را در جوامع اسلامی حاکم کند اما مردم مسلمان ایران با ایمان به خدا در مقابل مستکبرین می ایستند و اجازه نمی دهند استکبار جهانی قدرت ایمان و امنیت و آرامش را از جامعه بگیرند.
وی با اشاره به اقدام اخیر دولت آمریکا در خروج از برجام، خاطرنشان کرد: ملت ایران با رهبری بی نظیر و مدبرانه مقام معظم رهبری و با تحقق اقتصاد مقاومتی می توانند بر مشکلات اقتصادی غلبه کرده و دشمنان را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذارند بیش از 40 سال است که کشور ما توسط استکبار جهانی تحریم شده است اما حربه آمریکا در خروج از برجام و اعمال تحریم بر ملت ایران تاثیری ندارد چرا که ملت ایران مردمی با ایمان و خودساخته هستند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب جواب دندان شکنی به رییس جمهور ابله آمریکا داد مردم ما با رهبری و هدایت مقام معظم رهبری مشکلات اقتصادی را پشت سر می گذارند و خروج آمریکا از برجام تاثیری در زندگی مردم نخواهد داشت.
وی اذعان کرد: مسئولین باید برای بازگشایی هرچه زودتر مرز و اشتغال مرزنشینان راه چار ای بیندیشند تا سفره مردم ولایتمدار و مرزدار میرجاوه در ماه رمضان خالی نباشد و این مردم ولایتمدار همواره حافظ انقلاب بوده اند و مسئولین نیز به فکر راه چچاره برای مشکلات اقتصادی مردم باشند.

مذاکره با اروپا تنها مربوط به برجام و چگونگی اجرای تعهدات اروپا در برابر ایران است
امام جمعه موقت دلگان گفت: مذاکره با اروپا تنها مربوط به برجام و چگونگی اجرای تعهدات اروپا در برابر ایران است.
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دلگان به خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: خروج آمریکا از برجام نشان داد که منطق مقام معظم رهبری در نامگذاری سال های اخیر که بر محور اقتصاد مقاومتی بوده است که از چه استحکامی برخوردار است.
امام جمعه موقت دلگان با تاکید بر اینکه از ده سال قبل تمام نامگذاری های سال توسط مقام معظم رهبری بر محور تحکیم بنیان های اقتصادی کشور بوده است، افزود: اگر در ده سال گذشته همه قوا و نهادهای کشور علی الخصوص قوه مجریه با تمام توان خودشان برای تحقق اقتصاد مقاومتی به میدان می آمدند، یقینا امروز ما به درجه ای استحکام بر بنیان های اقتصادی رسیده بودیم که دیگر از تحریم های نظام سلطه با کمترین حاشیه و هزینه عبور می کردیم.
وی با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از برجام نشان داد دشمنان تابلودار نظام جمهوری اسلامی به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند، اضافه کرد: تنها فایده برجام برای ما ابطال نظریه تعامل با کدخدا یعنی آمریکا بود.
خطیب جمعه این هفته دلگان عنوان کرد: اینکه دم از تعامل با جهان و با کدخدا زدیم و بارها اعلام شود که شماها بلد نیستید با کشورها تعامل داشته باشید، اگر افرادی امروز به اینکه درک و فهم رسیده باشند که اعتماد به آمریکا اشتباه بوده، این جای تبریک دارد.
حجت الاسلام والمسلمین بامری ادامه داد: اما آن چیزی که ما مطمئنیم و نسبت به آن یقین داریم که بعضی از آقایون دم از کدخدابازی می زدند هنوز به این درک و فهم نرسیده اند.
وی با تاکید بر اینکه آمریکا در حالی از برجام خارج شد که فواید مختلفی برای خودشان داشت، تصریح کرد: برجام موجب کند کردن مسیر هسته ای کشورمان شد، ده ها امتیاز نقد گرفت و بدون اینکه آمریکا به تعهداتی که داده بود عمل کند.
امام جمعه موقت دلگان با بیان اینکه در این چند سال حتی ده ها تحریم بر گرده ملت ایران و نظام اسلامی آورد و افزود، گفت: آمریکا تا آخرین لحظه شیره برجام را مکید و ته مانده های برجام را دور انداخت، لذا امروزه می شنویم برخی از آقایان دم از پایبندی به برجام می زنند، اینجاست که هنوز درک نکرده و نفهمیده اند که نباید به آمریکا اعتماد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین بامری با اشاره به اینکه هرگونه مذاکره با اروپا تنها مربوط به برجام و چگونگی اجرای تعهدات اروپا در برابر ایران است، بیان کرد: آن هم همانطوری که مقام معظم رهبری فرمودند همراه با اخذ تضمین های محکم است.
وی با تاکید بر اینکه اروپایی ها بدانند که برجام هیچ گونه مکمل و متممی نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران درباره نفوذ منطقه ای و ابزارهای دفاعی و موشکی خودش به هیچ وجه با بیگانگان وارد مذاکره نخواهد شد.

راه حل مشکل مردم، ارتباط با آمریکا و کدخدا نیست
امام جمعه چابهار در خطبه های نماز جمعه امروز گفت: ترامپ دروغ گفت، اهانت ها کرد و تهمت ها زد جواب این حرف ها همانی است که بزرگ این ملت گفتند؛ آقای ترامپ شما غلط می کنید این جواب است.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی اظهار کرد: اگر مسئولین کشور ما مانند مولا امیرالمومنین علی (ع) رفتار کنند به توده مردم نزدیک می شوند و مدیری که ساعت ۱۴ میلیونی به دستش می کند چطور می تواند با کمیته امدادی با درآمد ۲۰۰ هزار تومانی در ماه هم نشین شود.
وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام افزود: سخنرانی سخیف ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل متحد علیه ملت ایران عمق دشمنی مخفی شیطان بزرگ را به جهانیان نمایان کرد باید با عبرت گرفتن از این تجربیات تلخ تاریخی و استفاده از ظرفیت های داخلی، همچون گذشته در مقابل زورگویی های دولت آمریکا ایستاد.
وی ادامه داد: انتظار می رود دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امشب استراتژی جدید این کشور در قبال ایران و پایبندی و یا خروج آمریکا از برجام را اعلام کند امروز رئیس‌جمهوری آمریکا تاکتیک قلدری را چاشنی دیوانگی کرده و هدف ترامپ این است که دل عده‌ای را در کشور بلرزاند و دلالی این کار را به اروپایی‌ها سپرده است. وی با توصیه به مسئولان کشور تشریح کرد: مسئولان باید وجود دست چدنی آمریکا را در دست اروپایی‌ها ببینند و مسئولان نظام باید با قاطعیت و توکل بر خداوند متعال به رژیم آمریکا بگویند که تا به‌حال دیوانه‌تر از تو را سر جایش نشانده و تو را نیز سر جایش خواهد نشاند.
وی توسعه کشور را در گرو تکیه بر مردم بومی دانشت و عنوان کرد: مسئولان باید وارد میدان عمل‌گرایی شوند و باید بدانند هر چند جنگ نظامی رخ نمی‌دهد اما مسائلی مهم‌تر از جنگ وجود دارد که باید به آنها توجه و رسیدگی کنند همه اقشار جامعه جواب اباطیل و یاوه‌گویی‌های ترامپ را دادند و سپاه پاسداران نیز پیش از همه جواب قاطعی به آمریکا داد و گفت اگر دست از پا خطا کنید با 180 پایگاه آماده با شما برخورد می‌کنیم.
امام جمعه چابهار آمریکا را دشمن مردم ایران دانست و تشریح کرد: راه حل مشکل، ارتباط با آمریکا و کدخدا نیست، راه حل ارتباط با خداست بحمدالله مردم ما با این رهبر دور اندیشی که دارند همه مشکلات را پشت سر می گذارند اقتدار مردم باید حفظ شود، ترامپ دروغ گفت، اهانت ها کرد و تهمت ها زد جواب این حرف ها همانی است که بزرگ این ملت گفتند؛ آقای ترامپ شما غلط می کنید این جواب است.
وی تصریح کرد: گویا امام(ره) زنده شده است که گفت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند این دو بزرگوار درس گرفته مکتب حسین (ع) هستند آمریکا از اول دنبال براندازی بود می خواهند مردم را ناامید کنند به یاری خداوند آینده این کشور روشن روشن است.
حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: به یاری خداوند از این گردنه ها عبور می کنیم، به فضل خدا دایره مقاومت را خواهیم گشود آقا از روز اول گفتند به این قرارداد خوش بین نیستند آقای ترامپ، چند روز پیش گفتید مرگ بر آمریکا در ایران کمتر شده؛ بشنو اینجا تهران قلب ایران است، مردم باشکوه تر از گذشته می گویند مرگ بر آمریکا.
​وی با اشاره به نزدیک شده به ماه مبارک رمضان گفت: از سرمایه عمرتان استفاده کنید، سرمایه ای که سرمایه ابدیت شماست ماه مبارک رمضان سکوی بازیابی خویش است. روزه، نخوردن و نیاشامیدن هدفمند است؛ انسان باید در ماه مبارک رمضان از روزه عام به روزه خاص عبور کند روزه دل که در ماه رمضان جز خدا به کسی فکر نکند.
امام جمعه چابهار تاکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند وقتی بعد از ماه مبارک رمضان به دیدار امام(ره) می رفتیم ایشان یک نورانیت دیگری داشتچهار توصیه در مورد ماه مبارک رمضان دارم، یکی اینکه در تمام حوزه ها فضا را آلوده نکنیم، دوم از رسانه ملی، صدا و سیما انتظار می رود علاوه به افزایش کیفیت فضای معنوی در فیلم‌ و سریال‌ها هم به معنویت توجه کنند سوم اینکه سفره‌های افطاری، سفره های محرومین باشد و چهارم مربوط به مساجد است؛ کسانی که دین دارند مسجد را آباد می کنند. باید از عالمان دین برای پاسخ دادن به شبهات که ذهن جوانان ما را پر کرده دعوت شود تا شبهه زدایی دینی انجام شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}