کد مطلب: 56386
 
خوش خبری نماینده سیستان به مردم؛
حفر اولین چاه ژرف خاورمیانه در سیستان
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی از حفر اولین چاه ژرف خاورمیانه در سیستان خبر داد و گفت: امیدواریم لوله گذاری به زودی انجام وآب وارد لوله و پمپاژ شود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
 
به گزارش زاهدنیوز به نقل از عصرهامون، تیرماه سال 95 بود که پیشنهاد طرح آب های ژرف توسط دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی به معاون رئیس جمهور درکمیسیون آموزش و تحقیقات ارائه شد که بر اساس آن مطالعه آب های ژرف در سیستان مورد بررسی قرار گیرد.
در این راستا مکاتبات و جلساتی برگزار شد و برای سیستان در صفحه 247 بودجه 96 ردیفی تحت بودجه آب های ژرف اختصاص پیدا کرد که در ادامه آن جلسه ای با حضور این نماینده، استاندار سیستان و بلوچستان و ستاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در تیرماه 96 برگزار و نقاط امیدوار کننده این طرح ارائه شد و با موافقت سازمان برنامه و بودجه، رقم اولیه 25 میلیارد تومان برای حفاری اولین چاه در ایران اختصاص یافت.
در همین خصوص و برپایه گفته های برخی از حاضرین در اولین جلسه چاه آب های ژرف در خاورمیانه این کار ادامه یافت که خوشبختانه بعد از تذکرات، مکاتبات و نطق های صحن علنی مجلس اولین قرارداد بین وزارت نیرو، بنیاد مستضعفین و معاون رئیس جمهور منعقد شد و مراحل این پروژه انجام شد.
در همین راستا حبیب الله دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: اولین چاه آب ژرف کشور و خاورمیانه به عمق دو هزار متر در سیستان ایجاد شد.
وی گفت: این اتفاق تاریخی در نوع خود نقطه عطف و در واقع انقلابی است که نصیب مردم سیستان شده و حق مردم است.
دهمرده ادامه داد: امیدواریم لوله گذاری به زودی انجام وآب وارد لوله و پمپاژ شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}