کد مطلب: 53396
 
رواج فرهنگ بیگانه در شهر؛
ناهنجاری با مانتوهای پشت نویسی شده/ خواب غفلت مسئولان و جولان ابتذال فرهنگی در جامعه
در حالی بازار مانتو با مضمون متن های لاتینی برای نفوذ فرهنگ غرب به کشور داغ داغ است که برخی مسئولین فرهنگی در خواب غفلت بسر برده و برای مقابله با این معضل چاره ای اساسی نمی اندیشند تا از عرضه و فروش آن در بازار البسه جلوگیری شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰
 
به گزارش زاهدانه، "هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد" این جمله در حالی بیان کننده اوضاع احوالات این روزهای جامعه است که روزانه با مدل های غربی جدیدی به عنوان الگو برای سایرین از نوع پوشش، مدل مو گرفته تا تغذیه و صحبت کردن و غیره مواجه می شویم.
رقابت، چشم و هم چشمی، تنوع طلبی یا به قول معروف به روز بودن در دید دیگران باعث شده تا افراد به ویژه جوانان اعم از دختران و پسران از سبک زندگی و نوع پوشش ایرانی بودن فاصله گرفته و به مدل های غربی خو بگیرند. از همین رو با انواع و اقسام مدل های عجیب و قریبی مواجه می شویم که در پشت ویترین مغازه ها خود نمایی می کنند.


علی ای حالی شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی و جنگ نرم کلید واژه هایی است که در سالیان گذشته بارها از سوی مقام معظم رهبری به آن اشاره شده و مسئولان و نخبگان فرهنگی و مردم را به توجه و مقابله با آن ترغیب کردند.
در این برهه از زمان دشمن که در تمامی مراحل در مقابل کشور اسلامی ایران شکست خورد برای ضربه زدن به پایه های این نظام فوت و فن های جدیدی بکار می گیرد تا شاید یکی از آنها به هدف بخورد بر همین اساس وقتی از طریق جنگ سخت به اهداف خود نائل نیامد اقدام به جنگ نرم و جنگ رسانه ای کرده تا به وسیله آن اعتقادات و باورهای مردم را تضعیف و از آن طریق ضربه به بدنه نظام و خانواده ها وارد کند. از همین رو برای گمراه کردن مردم به ویژه قشر جوان اقدام به سرگرم کردن آنها در شبکه های ماهواره ای و مجازی کرد.


راه اندازی شبکه های ماهواره ای و مجازی برای سلایق گوناگون جامعه، جذب تدریجی و خط دهی، تغییر ذائقه مردم و همچنین تولید نرم افزارهای پیام رسان جدید با تنوع و کارکردهای متفاوت باعث شده که ذهن مردم و خانواده ها خصوصا جوانان به شدت درگیر فضای رسانه ای و مجازی ساخته غرب شود و در قِبَل آن نیز برخی مسئولین فرهنگی به خواب غفلت روند.
خواب غفلت بدین جهت که دشمن به طور جدی بنیان فکری و اعتقادی افکار عمومی را مورد هدف قرار داده که مسئولین فرهنگی برای مقابله با آن باید به طور جوی وارد عمل شوند زیرا این مهم آسیب جدی در کشور محسوب می شود که برای بی هویت کردن جوانان ایرانی و تغییر باورها و اعتقادات دینی و سنتی آنان از سوی بیگانگان روز به روز بیشتر قوت می گیرد.
هنوز مدتی از رواج مانتوهای بدون دکمه، جلو باز و کوتاه نمی گذرد که این بار دشمن در قالب دیگری سعی در تغییر فرهنگ و باور مردم دارد چرا که پس از مانتو و لباس های عروسکی چشمک زن و باربی این بار نوبت به مانتوهای جلوباز، بلند و البته دارای نوشته های لاتین رسیده که برخی افراد بدون ترجمه متن های حک شده بر روی آنها اقدام به خریداری آن لباس یا مانتو کرده بگونه ای که بر تن داشتن آن را برتری نسبت به دیگران تلقی می کنند.


این لباس ها گرچه قیمت ارزانی داشته و تنوع زیادی برای جلب توجه افراد دارد اما مضمون نوشته های حک شده بر روی آنها حاوی مضامین غیر اخلاقی است که افراد بدون در نظر گرفتن آن اقدام به خریداری و پوشیدن آن می کنند. در این گزارش اقدام به معنای چندین کلمه لغت که بر روی این مانتوها حک شده کرده ایم تا همگان بدانند نفوذ فرهنگی غرب اکنون به حضور فرهنگی آنان در جامعه تبدیل شده و چه آسان جوانان و نوجوانان بدون آنکه بدانند فریب این مدل های غربی را خورده که عفت و آبروی آنان را خدشه دار کرده است.
زن شرور(Vixen)، لخت(Nude)، فاحشه(Whore)، ماده خوک جوان(Sow)، خوک (Pig)، شرک به خدا(Theocrasy)، زن گستاخ(Hussy)، گناه، فساد(Vice)، دختر رقاصه تو جمع(Chorus girl)، شهوت، هوس(Lusts)، ظرف شراب(Dram)، مرد زناکار(Adulterer )، بي قاعدگي(Eccentricity)، زنا، بي ديني(Adultery)، حرامزاده(Base-born)، خواهرفروش(sister for sale) و مرا لمس کن(Take me) و غیره می باشد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark