کد مطلب: 53440
 
بار بی پولی مدارس بر دوش خانواده ها /مدیر مدرسه: کمک به مدرسه اجباری نیست
فشار مدارس دولتی برای دریافت اجباری پول از مردم هر روز افزایش پیدا می‌کند و این فشار‌ها موجب اعتراض مردم شده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴
 

به گزارش زاهدانه به نقل از خبرنیمرو، دانش آموزان سیستان فقیرترین دانش آموزان کشور هستند در حالی که خانواده ها فرزندان خود را با کمترین امکانات و درآمد راهی مدرسه می کنند متاسفانه برخی مدارس از دانش آموزان ماهیانه مبلغی برای هزینه های جاری مدرسه مطالبه می کنند.
مدارس دولتی درطول سال تحصیلی به صورت اختیاری و اجباری پول می‌گیرند و البته می بینیم که دراکثر موارد نیز اخذ پول تاثیری دربهبود کیفیت آموزشی مدارس ندارد، چرا که صرف هزینه‌های جاری می‌شود.
برخی شهروندان در تماس با خبرنگار خبرنیمروز نسبت به ادامه روند دریافت اجباری پول در مدارس دولتی اعتراض کرده‌ و خواستار رسیدگی مسئولان شده‌اند.
گرفتن پول زور از دانش آموزان در مدارس صدای اولیا را بلند کرد
زهرا صیادی یکی از اولیا دانش آموز دبستان خدیجه کبری در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به دریافت هزینه‌های غیرقانونی از اولیای دانش‌آموزان در مدارس دولتی، گفت: مبالغی از ولی دانش‌آموز در مدارس دولتی دریافت می‌شود که کار درستی نیست.
وی افزود: اگر ما از لحاظ مالی مشکلی نداشتیم، فرزندان خود را در این مدارس نام‌نویسی نمی‌کردیم و آنان را به مدارس غیر انتفاعی می‌‌بردیم.
محمد سارانی اولیای دانش آموز بیان کرد: مدیران مدارس سعی می‌کنند به شیوه‌های مختلف هزینه مدارس را با کمک گرفتن از مردم تأمین کنند ولی مردم هم توان پرداخت وجه درخواستی را ندارند.
کمک والدین به مدارس اجباری نیست
طی تماسی که با نرگس رضوانی مدیر دبستان دخترانه خدیجه کبری شهرستان نیمروز داشتیم، وی اظهار داشت: به علت کمبود سرانه مدرسه ماهیانه مبلغی 2 هزار تومان از دانش آموزانی که خود داوطلبانه این مبلغ را به مدرسه می دهند دریافت میکنیم.
وی تصریح کرد: کمک والدین به مدارس اجباری نیست اما در شرایط فعلی اولیایی که وضع مالی خوبی دارند در حد بضاعتشان به مدرسه کمک کنند.
انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark