کد مطلب: 56288
 
جانشین فرمانده کل سپاه:
خروج از برجام بهانه ای برای تسلیم کردن ملت ایران است/ عجز و ناتوانی آمریکا در منطقه کاملا محسوس است
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه خروج از برجام یک بهانه است، هدف تسلیم کردن ملت ایران است، گفت: دشمنان ما قادر به انتخاب گزینه نظامی نیستند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰
 
به گزارش زاهدنیوز، سردار حسین سلامی در همایش ملی پیشرفت پایدار؛ رهیافت تاریخ، فرهنگ و تمدن دارالولایه سیستان با بیان اینکه هر سرزمین و مردمان آن بازتاب دهنده حوزه ای خاص هستند، گفت: قطعا با آن هویت زیبای تاریخی و آن خصوصیات و عناصر اصیل شکوه شخصیتی سیستان هرگاه انسان این نام زیبا را می شنود به یاد شرافت، مهربانی ،غیرت، ولایتمداری، دینداری، نجابت و صبر و فداکاری می افتد.

وی ادامه داد: توصیف های جامعی از گذشته با شکوه و تاریخ تمدن ساز سیستان مطرح شد اما آنچه از برآیند این معانی استخراج می شود اینکه سیستان دارای تاریخی کهن است.

سردار سلامی تصریح کرد: آنچه که از سیر مبارزات و مقاومت مردم این سرزمین در برابر استعمارگر بیان می شود نشان دهنده سرافرازی یک جامعه است.
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مردم این سرزمین تفسیرگران حقیقی ایمان هستند، اضافه کرد: آن گونه که انگلیس پرنده های آلوده به طاعون را به مردم این سرزمین می داد و مردم اینجا آنها را از این خطه خارج کردند .

وی اظهار کرد: علمای بزرگ، سرداران بزرگ، شهیدان والا مقام که سرور آنها حاج قاسم میرحسینی است و در جایگاه اسلام و ایران مقام والایی دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه قهرمانی و غیرت از خصوصیات مردم این سرزمین بوده‌است، تصریح کرد: اگر فردوسی از مردم اینجا یک رستم افسانه ای را معرفی کرد اما امروز سیستان هزاران رستم حقیقی دارد.

سردار سلامی خاطر نشان کرد: هیچ سرزمینی نمی خواهد در گذشته متوقف شود و امروز سیستان می خواهد با کمک گذشته در آینده ای با شکوه زندگی کند و همچنان در مرکز ثقل فرهنگی و تمدنی ایران قرار بگیرد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه این همایش صرفا برای تجلیل از گذشته نیست، ادامه داد: گذشته هر قوم سکویی برای پرش به آینده ای درخشان است.

وی با بیان اینکه نیازمند ساختن یک اراده جدید برای احیای شکوه واقعی سیستان هستیم، گفت: باید تاریخ را زنده کنیم و نه تنها آن را بیان کنیم .
سردار سلامی خاطر نشان کرد: در نظام اسلامی همه مسئول هستند و نباید در مقابل این مشکلات و رنج ها که امروز مردمان این منطقه را در برگرفته ‌با شرایطی عادی برخورد کنیم.

وی افزود: دشمنان به دنبال جنگ اقتصادی هستند، آمریکا و متحدانش به دنبال تحریم هستند و از طرفی فقر و خشکسالی هجوم آورده‌ است و این سوی میدان مردم هستند که باید به کمک مسولین بایستند.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار کرد: امروز این منطقه باید با الگوی جنگ اداره شود و در جنگ هیچکس خواب نداشت همه با همه وجود می جنگیدند و از ناموس و سرزمین خود نگهبانی می کردند باید امروز هم اینگونه باشد و باید با مدیریت شبانه روزی بر همه مشکلات غلبه کنیم.

وی با بیان اینکه همه مسولین باید با هر تعصبی پای کار باشند و مشکلات را برطرف کنیم، افزود: سپاه در میدان است و به اندازه توانش کار می کند این رویه و مرام ماست.

وی با بیان اینکه عزت مردم برای ما مهم است، خاطر نشان کرد: امیدواریم این همایش به این دو روز منتهی نشود و در عمل ادامه یابد.
سردار سلامی بیان کرد: آمریکا 40 سال است در همه ابعاد علیه ملت ایران تلاش می کند و خروج از برجام و مباحث موشکی بهانه و هدفیست که ملت ایران را تسلیم کند.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: آنچه در این جنگ اقتصادی اهمیت دارد دیپلماسی نیست راهکار این جنگ شکوفا کردن شجره ملت است.
وی با بیان اینکه این جنگ راهکار خارجی ندارد، ادامه داد: مطمین هستیم اروپا در عمل مانند آمریکا عمل می کند هر چند در زبان اینگونه نباشد.
سردار سلامی در ادامه از دیپلمات های کشور خواست همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند مقتدرانه مواضع ایران را دنبال کنند و بدانند اروپا نمی تواند از آمریکا پیروی نکند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اعتبار ما از درون نبردهایی سخت بیرون آمده است، تصریح کرد: راز این که ما به باز دارندگی رسیدم و ایران را لنگرگاه ثبات قرار دادیم این است که ابزارهای مبارزه با دشمن را در 8 سال دفاع مقدس آموخته ایم و امروز راهکار نظامی را به روی دشمن بسته ایم.

وی ادامه داد: امروز هیچ فضایی برای گزینه نظامی دشمن علیه ایران وجود ندارد و برنامه دشمن جنگ اقتصادی است با این حال امروز اقتصاد ما از میدان تاثیر اقتصادی عبور کرده و نیاز های پیشرفت کشور را خودمان می سازیم و این ثمره تحریم است.

سردار سلامی با بیان اینکه تحریم های جدید ملت ایران را شکوفا خواهد کرد ، خطاب به دشمنان اضافه کرد: این را بدانید ملت ایران در فشار و تحریم و جنگ و انزوای سیاسی رشد کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز می بینید دامنه نفوذ سیاسی و معنوی ایران چقدر از مرزها پیشتر رفته است، گفت: در سوریه، عراق و یمن عجزو ناتوانی آمریکا کاملا محسوس است و امنیت انرژی در خلیج فارس در دست انقلاب اسلامی می باشد و دشمنان نمی توانند اراده این ملت را تحت تاثیر قرار دهند.

وی با بیان اینکه دشمنان قادر به انتخاب گزینه نظامی نیستند و در عرصه سیاسی هم در حال منزوی کردن خود می باشند پس باید محاسبه شده تر عمل کنند، اظهار کرد: ایران تمام ظرفیت ها و منابع برای یک زندگی مستقل از جهان را در بر دارد.

سردار سلامی افزود: ایران تحریم پذیر نیست و نقش بزرگی در مسایل جهانی دارد و استقلال خود را با هیچ چیزی عوض نمی کند.
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه قدرت نظامی ایران افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: انقلاب ما به صورت فیزیکی نفوذ و حضور ندارد که بتوان جلوی آن را گرفت بلکه این نفوذ معنوی و دینی است که هیچ کدام از دشمنان ما این مولفه را ندارند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}