کد مطلب: 55949
 
رویای آسفالت جاده، در آلوده ترین شهرجهان همچنان ادامه دارد/ 30 سال انتظار برای 12 کیلومتر آسفالت
بسیاری از روستاهای شهرستان هیرمند فاقد هر گونه آسفالت مسیرهای ارتباطی هستند؛برخی از این مسیرها بیش از ۳۰ سال است که رنگ آسفالت را به خود ندیده اند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷
 
به گزارش زاهدنیوز به نقل از ندای هیرمند، مهمترین عامل شدت ربزگردها در سیستان را می توان وجود جاده های خاکی در برخی از مناطق طوفان زده دانست.
این جاده ها که اکثرا در معرض طوفان های ۱۲۰ روزه سیستان قرار دارند ؛ خاک موجود در کف آن باعث می شود تا همانند طوفان های نمک در ارومیه عمل کنند.
با این حال میزان گرد و غبار در مراکز شهرستان ها نسبتا به روستا ها بسیار کمتر است؛ کارشناسان یکی از دلایل آن را نیز عدم آسفالت جاده های خاکی می دانند.
بسیاری از روستاهای شهرستان هیرمند فاقد هر گونه آسفالت مسیرهای ارتباطی هستند؛برخی از این مسیرها بیش از ۳۰ سال است که رنگ آسفالت را به خود ندیده اند.
با این وجود مسئولین شهرستان هیرمند، تنها بر این می بالند که تنها بخشی از راه های روستایی را آسفالت کرده اند و بارها آن را با افتخار در نشست ها و جلسات متعدد عنوان می کنند اما در این باره نظر مردم چیز دیگریست.
یکی از اهالی روستای کامخان و بریجی شهرستان هیرمند گفت: پس از هشت سال دهیاری این روستا اقدام به شن ریزی برخی از معابر روستا کرده است، اما پس از تخلیه شدن، شن ها به حال خودشان رها شده اند، گویا تنها دهیاری در نظر داشته است تا بار مسئولیتی خود را از دوش خود بردارد.
وی افزود: برخی از معابر این روستا به شدت نیاز به زیرسازی دارند اما هیچ یک از مسئولین امر به این مهم توجه نمی کنند.

روستای امرودی بزی و همچنین روستای تپه کنیز شهرستان هیرمند بدترین مسیرهای ارتباطی را در شهرستان هیرمند دارا هستند که مردم این روستا بیش از 30 سال است آرزوی آسفالت جاده را دارند.
اداره راه و شهرسازی شهرستان هیرمند پیشتر گفته بود که عدم بودجه دلیل خاکی بودن جاده های ذکر شده می باشد.
محد علی فقیھی رئیس اداره راه و شھرسازی شھرستان ھیرمند گفت : اعتبار مورد نظر پیش بینی شده است و به برنامه بودجه اعلام شده که در صورت تایید آن جاده در دست ساخت قرار خواھد گرفت.
وی  بیان داشت: مسیر ارتباطی مورد نظر با راه ھای فرعی 12 کیلومتر است که پس از تایید بودجه در دست ساخت قرار می گیرد تا اھالی این روستا نیز از نعمت آسفالت بھره مند شوند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}