کد مطلب: 56498
 
تک سنگین سپاه به تروریست های جنوب شرق/ فرمانده مخوف جیش الظلم چگونه به کمین افتاد؟
فرمانده نظامی گروهک جیش الظلم که نقش پررنگی در حملات جسته و گریخته به پاسگاه های مرزی کشور برعهده داشت، روز گذشته در عملیاتی حساب شده به کمین
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵
 
به گزارش زاهدنیوز، در پی عملیات صبح دیروز (جمعه 6 مهر) رزمندگان سپاه اسلام علیه تیم تروریستی وابسته به استکبار جهانی در منطقه مرزی سراوان بود که 4 تروریست در کمین نیروهای زمینی سپاه پاسداران در قرارگاه قدس گرفتار شدند و در حالی که قصد داشتند وارد کشور شوند کشته شدند.
سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در گفتگویی اظهار کرد: ‎در این عملیات دقیق و غافلگیرانه که با آتش پرحجم رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه همراه بود، چهار تن از تروریست‌های پلید به هلاکت رسیدند و دو تن از آنان زخمی و مابقی هم به عمق کشور همجوار منطقه مرزی سراوان متواری شدند.
پس از پایان این عملیات بود که فرمانده نیروی زمینی سپاه از هلاکت ملاهاشم نکری در این عملیات خبر داد.

هاشم نکری کیست؟
هاشم نکری معروف به ملا محمود از تروریست های باسابقه منطقه جنوب شرق است که مدتها در بعد نظامی گروهک های منطقه فعالیت کرده و همواره مسئولیت شاخه نظامی تروریست ها را برعهده داشته است.
این فرد که در کارنامه سیاه اش طی سال‌های اخیر فرماندهی بسیاری از عملیات های تروریستی و خرابکارانه از جمله حمله به پاسگاه ها و مقرهای مرزی منطقه از جمله کمین علیه مرزبانان ناجا در سال 92 و شهادت 14 تن از رزمندگان هنگ مرزی سراوان و نیز حمله به نیروهای مرزبانی ناجا در تهلاب میرجاوه که منجر به شهادت 9 تن و اسارت سرباز براتی در سال 96 دیده می شود، مدتها در رصد اطلاعاتی دستگاه نظامی و امنیتی کشور قرار داشت است.
همانطور که سردار پاکپور می گوید: تروریست معدوم ملاهاشم نکری مسئولیت عملیات های اشرار و تروریست های مزدور و وابسته گروهک در منطقه میانی مرزهای جنوب شرق کشور در استان سیستان و بلوچستان را بر عهده داشت.
جنایت های پرشمار این تروریست مورد حمایت استکبار جهانی باعث شد نیروی زمینی سپاه طرح ریزی هدفمندی برای به دام انداختن او پیاده سازی کنند تا اینکه در ساعات ابتدای روز جمعه 6 مهر این تروریست مخوف گروهک جیش الظلم در کمین نیروهای سبز پوش سپاه گرفتار و به همراه 3 تروریست دیگر زیر آتش سنگین و پرحجم به هلاکت رسید.
گروهک جیش الظلم نیز ساعاتی پس از این حمله غافلگیرانه با انتشار تصویر هاشم نکری مرگ این تروریست باسابقه را تایید کرد.

جیش الظلم در سراشیبی سقوط
پس از دستگیری و هلاکت عبدالمالک ریگی تروریست فعال در منطقه بلوچستان، گروه وی به چند گروه کوچک با برنامه های متفاوت تقسیم شد. جیش الظلم محصول همین تقسیم است.
جیش الظلم با گروه ریگی تفاوت های قابل توجهی داشت، تکیه اصلی گروه ریگی بر مطالبات قومی بود و براساس مطالبی که جیش العدل منتشر کرده توجه آن برمسایل مذهبی و در درجه بعد قومی است.
ساختار فکری گروه جیش الظلم برگرفته از تفسیری از آیین وهابیت است که اکثر گروهها سلفی و رادیکال منطقه از آن متاثر هستند.
ظاهر گرایی آنها در دین و رادیکال بودن اعضای آن باعث شده است که، از همه دستورهای دینی، "جهاد" را به عنوان مهمترین مولفه انتخاب کنند. مواضع متفاوت اعضای این گروه از همان ابتدا کاملا مشهود بود، بعد از اختلافات شدید بین عبدالرئوف ریگی سخنگوی جیش الظلم و شخص صلاح الدین فاروقی سرکرده این گروهک در قضیه ربایش و آزاد سازی مرزبانان گروهی به نام جیش النصر با محوریت عبدالرئوف ریگی اعلام موجودیت می کند.
عبدالرئوف ریگی برادر تروریست معدوم مالک ریگی که به سبب همین رابطه خویشاوندی با مالک بشدت مورد حمایت مالی عربستان قرار می گیرد تلاش می کند افراد جیش الظلم را به سمت خود جذب نماید که این دو عامل بعلاوه اختلافش با صلاح الدین فاروقی باعث می شود نقشه قتل وی توسط فاروقی طرح ریزی و سرانجام وی در پاکستان در حمله ای هدفمند کشته می شود و قدرت دوباره به دست جیش الظلم می افتد.
در حالی جان بولتن در آخرین دیدار خودش با منافقین از طرحی با عنوان تابستان داغ یاد می‌کند که در تابستان امسال اتفاقاتی امیدوار کننده در ایران رخ خواهد داد و انقلاب اسلامی چهلمین بهار خود را نخواهد دید که همزمان با این اظهارات، حملات کور تروریست ها در مناطق جنوب شرق افزایش پیدا می کند و گروهک جیش الظلم از تیرماه امسال چندین حمله به پاسگاه های مرزی تدارک دید که نه تنها توفیقی به دست نیاورد بلکه عناصر کلیدی خود را از دست داد.
با هلاکت ملاهاشم نکری و افرادی امثال عبدالرحمن آسکانی، امروز تروریست های جنوب شرق به شدت در سراشیبی سقوط قرار گرفته و شمارش معکوس برای نابودی کامل آنها آغاز شده است.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}