کد مطلب: 56151
 
مسئولین رسیدگی کنند؛
آسفالت های پینه بسته کلان شهرجنوب شرق نیازمند بهسازی و مرمت/ مدیرعامل شرکت گاز: مسیرهای کنده کاری شده تا قبل از سال جدید مرمت می شود
در حالی اکثر خیابان های سطح کلان شهر زاهدان شاهد وجود چاله های عمیق، حفاری های متعدد و دست اندازهای عجیب و غریب است که مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان از مرمت مسیرهای کنده کاری شده این شرکت تا قبل از سال جدید خبر داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۹
 
به گزارش زاهدنیوز به نقل از عصرهامون، در حالی این روزها در اکثر خیابان های سطح کلان شهر زاهدان شاهد وجود چاله های عمیق، حفاری های متعدد و دست اندازهای عجیب و غریب هستیم که این شرایط علاوه بر اینکه صدای نارضایتی مردم را به پا کرده باعث رونق بخشیدن به کسب و کار جلوبندی سازها هم شده است که ادامه این روند از نظر شهروندان بدان معناست که گویا برخی از مسئولان برای درست کردن خرابکاری خود هیچ عجله ای نداشته و این مردم هستند که باید چهارچشمی وجب به وجب خیابان ها را زیر ذره بین قرار دهند تا مبادا به طور ناگهانی با این چاله ها و کنده کاری ها در خیابان مواجه شوند زیرا در وقوع نابه هنگام با چنین شرایطی تا بخواهند فرمان ماشین را به سمت دیگری هدایت کنند کار از کار گذشته و فاتحه جلوبندی ماشین شان خوانده شده است.
در حال حاضر در اکثر معابر، کوچه ها و خیابان های شهر زاهدان با کنده کاری و حفاری های زیادی از سوی شرکت های گاز، آب و فاضلاب و غیره مواجه هستیم که این امر باعث شده اکثر خیابان ها آسفالت نامناسبی داشته باشند به گونه ای که برای تردد ماشین ها، رانندگان باید رالی پر هیجانی را پشت سربگذارند.
 

یکی از شهروندان زاهدانی ساکن در بلوار معلم میلان 9 درباره چاله چوله های موجود در این خیابان به خبرنگار اجتماعی عصرهامون گفت: در این خیابان مدارس زیادی در مقاطع تحصیلی مختلف وجود دارد که این کنده کاری ها و عدم مرمت آن از یک سو منجر به ایجاد ترافیک سنگین و از سوی دیگر باعث نارضایتی اهالی این منطقه شده است.
وی بیان کرد: شرکت گاز مدت زیادی است که این خیابان را حفاری کرده و بعد از انجام کار، اقدام به مرمت آسفالت نکرده که می طلبد مسئولان مربوطه به این مشکلات رسیدگی کنند.
یکی دیگر از شهروندان که راننده تاکسی می باشد نیز به خبرنگار عصرهامون گفت: خودتان به وضوح مشاهده می کنید که اکثر خیابان های مرکز استان از آسفالت موج دار و بی کیفیت برخوردار است که این تمام داستان نیست چرا که وجود حفاری ها و عدم مرمت آن ها از یک سو و وجود دست اندازهای غیر استاندارد از سوی دیگر باعث شده در ماه چندین بار به جلوبندی سازها مراجعه کنیم.
 
مسیرهای کنده کاری شده تا قبل از سال جدید مرمت می شود
در همین راستا در تماسی که خبرنگار عصرهامون با محمدحسن طهرانی مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان داشت، وی بیان کرد: مرمت مسیرهای اصلی که پیمانکاران خط های اصلی شرکت گاز در خیابان ها کار می کنند به عهده خودمان است که پیمانکاران ما هر کدام 6 پیمانکار دیگر را به کار گرفته اند تا در قسمت های مختلف شهر شاهد تسریع در انجام امورات باشیم.
وی با بیان اینکه برنامه زمانبندی شده را به شهرداری داده ایم، افزود: مرمت قسمت هایی که علمک ها درب خانه ها زده می شود به عهده شهرداری است.
طهرانی خاطر نشان کرد: اقداماتی که در جهت گازرسانی در داخل شهر انجام می شود یعنی مرمت خط های اصلی را ما با استفاده از پیمانکاران معتمد شهرداری انجام می دهیم که در این زمینه شهرداری دخیل نیست و مرمت بر عهده خود شرکت گاز و پیمانکارانش می باشد.
وی بیان کرد: جلسات متعددی با شهرداری و فرمانداری گرفته شده و برنامه زمانی تنظیم شده تا بتوانیم قبل از سال نو مقدار زیادی از این مسیرها را ترمیم کنیم تا از مشکلات مردم در این خصوص کاسته شود.
 
 
5200 مشترک زاهدانی از نعمت گاز شهری برخوردار هستند
این مسئول در خصوص آخرین وضعیت گاز رسانی در کلان شهر زاهدان ادامه داد: در حال حاضر پنج هزار و 200 مشترک در شهر زاهدان از نعمت گاز شهری برخوردار هستند که در همین زمینه چهار هزار و 800 علمک نصب شده و 195 کیلومتر به شبکه قبلی اضاف شده است به گونه ای که اکنون 340 کیلومتر شبکه در شهر زاهدان در مناطق مختلف اجرایی شده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر سه پیمانکار امورات لازم در خصوص گازرسانی را انجام می دهند که یک پیمانکار برای علمک ها و دو پیمانکار مجری است که کارهای شبکه اصلی را انجام می دهند.
مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در انتهای سال نیز دو پیمانکار دیگر اضاف می شود تا از قسمت شرق به مرکز شهر کار را انجام دهند، افزود: برنامه فشرده ای در نظر داریم تا در زمان مناسب با همکاری مردم گاز را به مردم شهر برسانیم.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}