کد مطلب: 62988
 
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان:
پایه و اساس کار حراست صیانت، حفظ، هدایتگری و دست‌گیری است
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: پایه و اساس کار حراست مچ‌گیری برای مجازات نیست؛ بلکه صیانت، حفظ، هدایتگری و دست‌گیری است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۷
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «زاهدنیوز» به نقل از روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در دیدار رئیس سازمان حراست کل کشور بیان کرد: مقام معظم رهبری همواره به استفاده از ظرفیت‌های کشور تأکید دارند و اگر ما از این فرصت‌ها به‌درستی استفاده می‌کردیم به‌مراتب دارای وضعیت بهتری بودیم؛ اما این گونه نیست و باید دلیل آن را پیدا کنیم.

وی ادامه داد: در دیدار مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی دولت هم عنوان کردم که رئیس محترم جمهور و برخی از وزرا شب و روز خود را گذاشته و همواره در حال کار و تلاش هستند؛ اما این حجم از تلاش باید خروجی مناسبی داشته باشد که خروجی چندان مطلوب نیست و دلایل مختلفی دارد.

امام‌جمعه زاهدان تصریح کرد: در برخی از دستگاه‌ها کار به‌خوبی صورت نمی‌گیرد حال اگر حراست جهت مراقبت و صیانت از دستگاه ایجاد شده پس این کم‌کاری و تخلفات نباید تحقق پیدا کند و زمانی که با کم‌کاری و تخلف مواجه می‌شویم نشان از این دارد که دستگاه حراست ما نیز دارای آسیب‌هایی است.

وی افزود: متأسفانه دامنه فساد گسترده شده و فسادهای کوچک و بزرگ نیز در برخی از دستگاه‌ها به چشم می‌خورد که در چنین شرایطی دیگران هم دچار لغزش خواهند شد و طبعاً
اید عوامل آسیب را بررسی و در این جهت تدبیر شود که یک بخش طراحی ساختار مناسب و بخش دیگر نیز پالایش نیروی انسانی است.
عملکرد حراست دستگاه تحت سؤال قرار می‌گیرد.
 
 آیت‌الله محامی تشریح کرد: باید عوامل آسیب را بررسی و در این جهت تدبیر شود که یک بخش طراحی ساختار مناسب و بخش دیگر نیز پالایش نیروی انسانی است.

وی ادامه داد: دشمن به دنبال القای ناکارآمدی نظام است و ما اگر هنری داریم باید کارآمدی نظام را ثابت کنیم و لازمه کار این است که همه دستگاه‌ها دست‌به‌دست هم دهند و در این جهت حراست دستگاه نقش ویژه‌ای بر عهده دارد.

امام‌جمعه زاهدان اذعان کرد: در استان سیستان و بلوچستان گردش مالی بالایی وجود دارد که وسوسه‌انگیز بوده و زمینه لغزش وجود دارد و باید روی جنبه‌های انگیزشی نیروها کار صورت گیرد و اگر بتوانیم روحیه و فرهنگ بسیجی را حفظ کنیم مؤثر واقع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کار حراست دارای حساسیت‌های زیادی است ازاین‌جهت که یک طرف افراد و طرف دیگر نظام اسلامی قرار می‌گیرد و گاهی برخوردها و تصمیم‌گیری‌های ما همراه با افراط‌وتفریط است.

آیت‌الله محامی اظهار کرد: گاهی افراد بر اثر خصومت‌های شخصی و با نگاه‌های قومی و قبیله‌ای با یکدیگر برخورد می‌کنند و در مقابل مواردی هم مشاهده می‌شود که افراد بر اثر نگاه قومی و قبیله‌ای نسبت به خطاها چشم‌پوشی می‌کنند و در هر دو صورت آسیب به‌نظام اسلامی وارد خواهد شد.

وی ادامه داد: پایه و اساس کار حراست صیانت، حفظ، هدایتگری و دست‌گیری است نه مچ‌گیری برای مجازات و البته در این جهت باید مجموعه‌ای از کارهای پیشینی، هم‌زمان با واقعه و اقدامات پسینی صورت گیرد.
 
 امام‌جمعه زاهدان مطرح کرد: در این جهت کارهای پیشینی و پیشگیری دارای اهمیت بیشتر است و همان ابتدای راه که فرد دچار فساد می‌شود باید به او تذکر داد نه اینکه اجازه دهیم به طور کامل دچار فساد شود و بعد به دنبال عزل و برخورد با او باشیم.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark