۷
کد مطلب: 44556
 
پرداخت کنندگان جرایم سربازی قادر به دریافت «گذرنامه» نیستند/ لفظ «خرید» برای خدمت سربازی کاملا اشتباه است
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 94 مجلس با بیان اینکه لفظ «خرید خدمت سربازی»که از سوی عوام به کار می‌رود کاملا اشتباه است، گفت: افرادی که 8 یا 10 سال فراری بوده‌اند اکنون با پرداخت جریمه می‌توانند از برخی امتیازات بهره‌مند شوند اما نمی‌توانند گذرنامه دریافت کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۳
به گزارش زاهدانه ، «غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی» عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 94 مجلس با بیان اینکه کلمه «خرید خدمت سربازی» که از سوی عوام به کار می‌رود کاملا اشتباه است، گفت: صحیح این کلمه پرداخت جریمه توسط سربازان فراری است و این تعبیر آن است که شما در جاده‌ای با 200 کیلومتر سرعت بروید و بعد بگویید پول می‌دهم تا بتوانم با این سرعت بروم.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: یک عده‌ای به هر دلیلی از رفتن به سربازی طفره رفته‌اند و اکنون فراری محسوب می‌شوند و یا اینکه نمی‌توانند به خدمت سربازی خود برگردند و اکنون 8 یا 10 سال فراری شده‌اند و می‌خواهند این سال‌‌ها را استمرار ببخشند، حال دولت باید با آنها چه برخوردی کند؟

وی در ادامه افزود: بحث خرید سربازی ظلم به همه افراد است و دولت در لایحه خود بحث جریمه فراریان از خدمت سربازی را مطرح کرد و مجلس نیز در آن تغییراتی ایجاد کرد مثلا ده سال را به 8 سال تقلیل داد اگرچه بنده با همان ده سال موافق بودم.

جعفرزاده ایمن‌آبادی بیان داشت: مجلس شورای اسلامی برای خرید سربازی قاعده‌ای نگذاشته‌ است و تنها آنهایی که 10 سال فراری بوده‌اند اکنون با پرداخت جریمه می‌توانند از برخی امکانات کشور استفاده کنند و دیگر نیازی نیست که فراری باشند یعنی می‌توانند رأی دهند اما نمی‌توانند کاندیدا شوند و یا اینکه قادر به گرفتن گذرنامه نیز نخواهند بود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 94 مجلس خاطرنشان کرد:‌ در قانون اساسی بحثی با عنوان خرید خدمت سربازی وجود ندارد و سال‌های گذشته هم که این امر انجام می‌شد کاملا اشتباه و غیرقانونی بود، لذا بحث خرید خدمت سربازی کاملا منتفی است زیرا همه نمایندگان با آن مخالف هستند.  

انتهای پیام/ 
Share/Save/Bookmark
 
 


 
این همه پول پرداخت کنند بابت چی؟!؟!که بتونند رای بدن؟!کسی پرداخت نمیکنه!!!! (1562)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۱۰:۴۱:۵۵
 
پس بابت چی باید این مبالغ سنگین رو پرداخت کنند؟که بتونند رای بدهند؟! (1563)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۱۱:۰۰:۲۸
 
حسن
واقعا كه ، بنظر شما نماينده محترم كسي كه 20يا 30 ميليون پول ميده برا اين ميده كه بتونه راي بده ،اصلا شما ما رو از راي دادن محروم كنين ولي گذرنامه حتما بايد باشه.اصلا اصلي ترين دليل پرداخت جريمه گرفتن گذرنامه ست. (1564)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۱۴:۲۳:۴۶
 
20 میلیون بدم تا رای بدم ؟؟؟ مگه قبلا نمیتونستم ؟؟؟ خوبی ؟؟؟ (1565)
United Kingdom
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۱۵:۲۶:۱۵
 
فرهاد
واقعا مسخرست این نظریه پس مردم چه پولی بدن ؟؟ (1567)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۱۵:۴۰:۴۳
 
matin
فقط میشه خندید. من که سربازی رفتم نه استخدام شدم نه نماینده مجلس . این کارت فقط بدرد پاسپورت و ادامه تحصیل میخوره . در ضمن اقای عضو کمسیون محترم کسی که 200 تا سرعت میره جریمش میکنن که دیگه 200 تا نره از شما بعیده این مثال. با این محدودیت فقط یه سری جوون رو امیدوار کردین بعدش نا امیدو فرزندان شما هیچکدوم خدمت نمیکنن من نمونش رو دیدم. مسخره کردن و اذیت کردن با این طرحها برای شما یک تفریح شده (1569)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۱۸:۵۳:۲۱
 
سلام رای که قبلا هم میتونستم بدم ولی اگر نتونیم گذرنامه
بگیریم چه فایده داره این همه پول بدهیم حتما مشکلی داشتند
که نتونستند بروند خدمت حالا جریمه میدهند ومثل بقیه مردم از
از همه شرلیط بهره ببرند (1571)
Romania
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۶:۰۸:۱۱