کد مطلب: 59532
 
در مراسم نواختن گلبانگ انقلاب عنوان شد؛
پیروزی انقلاب اسلامی حادثه ای بی بدیل در قرون اخیر است
حجت الاسلام والمسلمین علیرضا بی نیاز جانشین نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی یک حادثه بی بدیل در قرون اخیر و از صدر اسلام تاکنون است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۹
 
به گزارش زاهدنیوز، همزمان با سالروز ورود امام خمینی به میهن، زنگ گلبانگ انقلاب در مدارس زاهدان نواخته شد.

حمیدرضا رخشانی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در این مراسم بیان کرد: دهه فجر تجلی شکوهمند حماسه و و سرافرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان، برگی زرین را در تاریخ حیات آدمی گشود و فریاد خداخواهی، معنویت و اسنقلال را در جان جهانیان طنین انداز کرد.

وی افزود: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی شاهد پیشرفت های چشمگیری در حوزه های مختلف هستیم، تعداد 114 هزار دانش آموز در سال 57  در سیستان و بلوچستان مشغول به تحصیل بودند و در سال 99 این آمار به 825 هزار نفر رسیده  تعداد مدرس از هزار و 153 به 8هزرا و 300 مدرسه رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد 6 هزار و ۲۴۷ نفر پرسنل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در سال ۵۷ مشغول به فعالیت بودند؛ اما این آمار اکنون به ۴۱ هزار و ۵۷۸ نفر رسیده است و تعداد ادارات  آموزش و پرورش استان از ۷ اداره در سال ۵۷ به ۳۳ مورد رسیده است.

وی با بیان اینکه اکنون ۲۳۳ هنرستان در سیستان و بلوچستان فعال است، گفت: در سال ۵۷ تعداد هنرستان‌های سیستان و بلوچستان ۱۱ باب بود، قبل از انقلاب ۴ سالن ورزشی در این استان وجود داشت، اما اکنون ۱۴۵ سالن ورزشی و ۴۷ پروژه در دست ساخت در استان وجود دارد.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب هیچ زمین چمن و هنرستان تربیت بدنی در سیستان و بلوچستان وجود نداشت، اما اکنون دانش‌آموزان این استان از ۹ زمین چمن و ۱۰ هنرستان تربیت بدنی برخوردار هستند، ضمن اینکه ۴۴ زمین ورزش دیگر و ۲ هنرستان تربیت بدنی نیز در دست ساخت است، همچنین قبل از انقلاب تنها سه مربی پرورشی در سیستان و بلوچستان فعالیت داشتند، اما اکنون ۲ هزار و ۶۰۰ معاون، مربی و مشاور در حوزه پرورشی در این استان فعالیت دارند

پیروزی انقلاب اسلامی حادثه ای بی بدیل در قرون اخیر است

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا بی نیاز جانشین نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم ضمن تبریک سالروز ورود امام خمینی(ره) به کشور، گفت: دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی یک حادثه بی بدیل در قرون اخیر و از صدر اسلام تاکنون است، پیروزی اسلام و تشکیل حکومت اسلامی آرزوی دیرینه انبیا و اولیای الهی بود که به رهبری حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت.

وی افزود: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب با طرح و برنامه های خود به دنبال نابودی این انقلاب بودند و ادعا داشتند که جمهوری اسلامی ایران چهل سالگی خود را نخواهد دید اما نه تنها به آرزوی خود نرسیدند بلکه شاهد پیشرفت های روز افزون کشور بودیم،انقلاب اسلامی ایران به جهانیان ثابت کرد که اسلام برای اداره حکومت برنامه و توانمندی دارد و نظام اسلامی بهترین شیوه رهبری جامعه است.


وی خاطرنشان کرد: در زمانی که جهان وابسته به شرق و غرب بود حضرت امام خمینی(ره) جبهه اسلام را در مقابل استکبار بنیان نهاد دشمنان همه توان خود را برای شکست انقلاب به کار گرفت اما بعد از پیروزی انقلاب با همه تحریم ها و فشار ها و جنگ نتوانستند یک وجب از خاک ایران را بگیرند و با رشادت شهدا و رزمندگان و ایستادگی مردم و اعتقاد راسخ به آموزه های اسلامی در مقابل این مستکبران ایستادیم و تبدیل به قدرتی شدیم که امروز در منطقه حرف اول را می زند.

وی تاکید کرد: حضرت امام خمینی(ره) برای دستیابی به عزت و اقتدار انقلاب کردند، روزی به دنبال این بودیم جاسوسان را از کشور خود خارج کنیم اما اکنون در مرز اسراییل هستیم و در منطقه حرف اول را می زنیم، بیانیه گام دوم انقلاب راه را برای ما مشخص کرده است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark