۱
کد مطلب: 8254
 
ترکیه برای مخالفان سوری سلاح شیمیایی می سازد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۴۷
زاهدانه: نویسنده و تحلیلگر سیاسی سوری تاکید کرد: در شهر "غازی آنتپ" ترکیه برای مخالفان سوری سلاح های شیمیایی تولید می شود.

به گزارش زاهدانه،اگرچه پیش از این شواهد نشان داد که اردوگاه های آوارگان سوری در مرز ترکیه که هر روزهم بر تعدادشان افزوده می شود، در حقیقت کاربردی نظامی دارند؛ اما اخیرا دامنه کاربرد این اردوگاه توسعه یافته است، چندی پیش هم جمعی از رسانه ها از تولید تسلیحات شیمایی برای کاربرد مخالفان مسلح سوری در یکی از اردوگاه های در ترکیه به نام" غازی انتپ" خبر دادند.
"حیّان سلمان" یکشنبه شب در گفت وگو با شبکه خبری العالم، اظهار داشت: شورای نظامی مخالفان سوری که اخیرا تشکیل شده است، مزدور و ابزار اجرای برنامه های خارجی است؛ اعلام تشکیل این شورای جدید در منامه، پایتخت بحرین صورت گرفت؛ رژیمی که خود به کشتار، شکنجه زندانیان، تخریب مساجد و یورش به خانه های مخالفان روی آورده است.
نویسنده و تحلیلگر سیاسی سوری، افزود: برخی کشورهای عربی مانند قطر و عربستان و همچنین آمریکا و ترکیه سلاحهای شیمیایی در اختیار گروه های تروریستی قرار داده اند تا نظامیان و ملت سوریه را هدف قرار دهند؛ پیش از این نیز رسانه ها خبر داده بودند که در شهر "غازی آنتپ" ترکیه کارخانه سلاحهای شیمیایی برای استفاده در سوریه راه اندازی شده است. آمریکا، اروپا، عربستان، قطر و ترکیه از گروههای مسلح حمایت می کنند تا بیشترین خسارت را به سوریه و ملت آن وارد کنند.
حیان سلمان ادامه داد: بشّار اسد رئیس جمهور سوریه زمینه را برای برقراری دموکراسی، آزادی و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی مهیّا؛ و از گفتگو بین همه اقشاز ملت سوریه استقبال کرده است.
نظام کنونی سوریه نظامی منتخب است که سرنوشت ملت را تعیین می کند و سوری ها به آن افتخار می کنند، اما باندهای تروریستی مانند گروه القاعده که با حمایت کشورهای عربی و ترکیه از خارج وارد سوریه شده اند، مسئول انفجارها و ویرانی در این کشور هستند.
این نویسنده و تحلیلگر سیاسی سوریه از موضع دولت ترکیه در قبال اوضاع سوریه به شدت انتقاد کرد و گفت: ترکیه به جای این که با سوریه روابط حسنه داشته باشد، روابط خود را با رژیم صهیونیستی در زمینه های سیاسی و اقتصادی گسترش می دهد، به طوری که مبادله تجاری بین دو طرف به 7 میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که رژیم صهیونیستی تاکنون برای کشتار شهروندان ترکیه در کاروان آزادی غزه از ترکیه عذرخواهی نکرده است.
Share/Save/Bookmark
 


 
نویسنده
اقدام به اتش سوزی یک دختر در دانشگاه پیان نور زاهدان
لطفا اطلاع رسانی شود..... (112)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۹-۲۱ ۰۹:۴۸:۵۳