کد مطلب: 62971
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
۱۶ طرح محرومیت‌زدایی درمانی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز ۱۶ طرح محرومیت‌زدایی در سطح سیستان و بلوچستان در حوزه درمان افتتاح شد که در نوع خود بسیار ارزشمند است، برای دریافت درمان بهتر دستگاه‌های بسیار خوب و پیشرفته‌ای را وارد استان کردیم.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۴۶
 
به گزارش خبری تحلیلی «زاهدنیوز»، بهرام عین‌اللهی در جریان آیین افتتاح هم‌زمان ۱۶ پروژه بهداشتی و درمانی استان سیستان و بلوچستان که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن تبریک ایام‌الله پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بیان کرد: امروز ما در اقصی‌نقاط کشور خدمات درمانی بسیاری خوبی در حال ارائه هستیم، ارائه خدمات درمانی در استان سیستان و بلوچستان ویژگی خاصی دارد و ارزش بالاتری به‌واسطه محرومیت‌زدایی در آن دارد.

وی با بیان اینکه متأسفانه دشمنان ما با ایجاد ناامنی در پی آن هستند تا در این استان هیچ پیشرفتی حاصل نشود، ادامه داد: ما شهدای زیادی برای ایجاد سلامت رفاه و آبادانی این منطقه داشته‌ایم، دشمن به خیال خود همواره با به‌شهادت‌رساندن فرزندان این مرزوبوم در صدد ایجاد مانع در انجام خدمات‌رسانی به مردم بوده که خوشبختانه موفق نشده است.

 متأسفانه ما در سیستان و بلوچستان شاهد یک محرومیت تاریخی هستیم که لازمه رفع آن انجام کار جهادی است
عین‌اللهی با اشاره به اینکه در همه حوزه‌ها این استان خدمات بسیار خوبی در حال انجام است، عنوان کرد: در حوزه سلامت از اوایل انقلاب تاکنون به برکت انقلاب اسلامی بهترین خدمات درمانی منطقه در این استان کشور در حال ارائه به مردم است، متأسفانه ما در این استان شاهد یک محرومیت تاریخی هستیم که لازمه رفع آن انجام کار جهادی است.

وی بیان کرد: امروز ۱۶ طرح محرومیت‌زدایی در سطح این استان در حوزه درمان افتتاح شد که در نوع خود بسیار ارزشمند است، برای ما قابل‌قبول نیست که مردم این استان برای دریافت درمان راهی استان‌های دیگر شوند به همین منظور دستگاه‌های بسیار خوب و پیشرفته‌ای را وارد استان کردیم؛ تقویت پایگاه‌های مرزی و مراقبین سلامت در این استان نیز مهم است چرا که بسیاری از بیماری‌ها نظیر مالاریا، سل و دیگر بیماری‌های واگیردار نباید نادیده گرفته شوند و از طریق مرزها وارد سطح کشور شوند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در زمینه گسترش بومی رشته‌های پزشکی پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است که در این زمینه می‌توان به رشته‌های چشم‌پزشکی و قلب اشاره کرد که بسیاری از بیماران استان‌های هم‌جوار برای درمان خود به این استان مراجعه می‌کنند، خودمراقبتی و پیشگیری مهم است لذا مردم باید با تغییر در سبک زندگی ورزش و بهداشت این مهم را انجام دهند.

وی افزود: در بحث سرطان‌ها در مراکز بهداشت توصیه‌های لازم باید به مردم انجام شود چرا که درمان سریع دراین‌خصوص مهم است و در واقع بایستی تلاش شود تا همه درمان‌ها در استان انجام شوند؛ خوشبختانه قوی‌ترین حوزه سلامت در جمهوری اسلامی ایران است و ما در این زمینه با کشورهای همسایه در ارتباط و تعامل هستید.

 برای هر نفر یک پرونده سلامت ایجاد می‌شود

عین‌اللهی اذعان کرد: بحث سلامت خانواده برای ما یک اولویت است و به همین منظور برای هر نفر یک پرونده سلامت ایجاد می‌شود و اگر بیماری رویت شود به پزشک متخصص ارجاع می‌گردد و در این طرح ۹۵ هزینه‌ها رایگان خواهد بود.

وی در پایان افزود: سیستان و بلوچستان استانی بسیار قوی و توانمند است که باید در آن بحث داروسازی پیگیری شود؛ زیرا ظرفیت لازم برای سرمایه‌گذاری و صادرات در آن وجود دارد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark