کد مطلب: 62964
 
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان خبر داد:
۶۰۰ هزار خدمت به دامداران مناطق محروم سیستان و بلوچستان
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: رزمایش‌های جهادی دامپزشکی با ۱۷۶ اکیپ و ارائه ۶۰۰ هزار خدمت رایگان دامپزشکی به عشایر و روستائیان مناطق محروم استان در ده‌ماهه سال جاری برگزار شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۱
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «زاهدنیوز»، به نقل از روابط‌عمومی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان، غلامرضا سرگزی بیان مرد: سیستان و بلوچستان از گذشته قطب دامداری و دامپروری بوده و زندگی و معیشت بخش عظیمی از مردم منطقه وابسته به این حرفه است. اما خشکسالی‌های متوالی، شرایط زندگی و تولید را برای دامداران و عشایر با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی درمان ضد انگلی جمعیت دامی، واکسیناسیون دام‌ها بر علیه بیماری‌های واگیردار دامی، استفاده از مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی و درمان به‌موقع دام‌ها در کنار آموزش و توانمندسازی دامداران بسیار حائز اهمیت است؛ ازاین‌رو قرارگاه محرومیت‌زدایی اداره کل دامپزشکی استان با برنامه‌ریزی و برگزاری رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی در مناطق استان به‌منظور ارائه خدمات رایگان دامپزشکی و پای‌کار آوردن دامپزشکان بخش‌های دولتی، خصوصی، بسیجیان، دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مردمی آستین همت را برای خدمت به مردم بالا زده‌اند.

مدیرکل دامپزشکی استان تصریح کرد: اجرای این طرح علاوه بر کمک به حفظ سرمایه‌های دامی کشور، افزایش تولید و بهره‌وری دام‌ها و کنترل بیماری‌های قابل‌انتقال بین انسان و دام به ماندگاری مردم در روستاهای منطقه و تأمین امنیت غذایی در کشور نیز کمک می‌کند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark