کد مطلب: 63148
 
وزیر آموزش‌وپرورش:
بیش از ۳۰۰۰ سهمیه در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش به سیستان و بلوچستان اختصاص می‌یابد
وزیر آموزش‌وپرورش گفت: امسال بیش از ۳ هزار نفر سهمیه در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش به استان سیستان و بلوچستان اختصاص‌داده‌شده که معادل میزان استخدامی آزمون فراگیر کل دستگاه‌های اجرایی کشور در سال گذشته است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۳۷
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «زاهدنیوز»، رضامراد صحرایی در ارتباط تصویری زنده با دانش‌آموزان اعتکاف علمی پایگاه ام‌ابیها چابهار ضمن تبریک سال نو و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در پاسخ به سؤالات دانش‌آموزان مبنی بر افزایش سهمیه استخدامی ماده ۲۸, کنکور در دانشگاه فرهنگیان، استخدامی معلمین تخصصی بومی و ماندگار بیان کرد: فضا و نیروی انسانی ماندگار از محورهای اصلی در این استان است که در مجموعه وزارتخانه به آنها بیشتر توجه کرده که در همین راستا برای بحث نیروی انسانی پایدار و ماندگار، پذیرش دانشجو معلم از بوم برای بوم برای دانشگاه فرهنگیان بوده که اجرایی شده است.

 وی ادامه داد: بیش از ۳ هزار نفر سهمیه در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش به استان سیستان و بلوچستان اختصاص‌داده‌شده است که معادل میزان استخدامی آزمون فراگیر کل دستگاه‌های اجرایی کشور در سال گذشته است.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به وجود استعدادهای فراوان در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: دانش‌آموزان استان سیستان و بلوچستان به شایستگی می‌توانند در میدان‌های علمی، کنکور و امتحانات نهایی حرفی برای گفتن داشته باشند و تمام کاستی‌های این استان به‌زودی با دستان دانش‌آموزان رفع خواهد شد.

 وی در پایان گفت: در مدرسه‌سازی سهم استان متفاوت با کل کشور است و تعداد مدارس ساخته شده در این استان قابل‌مقایسه با هیچ استانی نیست.

 لازم به ذکر است در پایان گفتگوی زنده، ضرغام پرنیان مشاور وزیر و دبیر قرارگاه عدالت تربیتی کشور که به‌عنوان نماینده ویژه وزیر در جنوب استان حضور دارند، گزارشی از روند اجرای طرح شهید عجمیان در هفت شهرستان جنوبی استان به وزیر آموزش‌وپرورش ارائه کرد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark