کد مطلب: 61287
 
رئیسی: مردم دلیر و مقتدر ایران نخواهند گذاشت دشمنان بر این کشور سلطه پیدا کنند
رئیس جمهور گفت: به هیچ وجه نباید اغماضی نسبت به ساختمان‌های ناایمن صورت بگیرد تا دیگر شاهد حوادث تلخی نظیر متروپل و پلاسکو نباشیم.
تاریخ انتشار : جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲
 
به گزارش زاهدنیوز به نقل از حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در مراسم گرامیداشت روز آتش‌نشان که شب گذشته در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار شد، ضمن گرامیداشت مقام شامخ همه شهدا به ویژه شهدای ایثارگر آتش‌نشان، گفت: روز آتش‌نشان فرصتی است برای تجلیل از مقام ایثار، گذشت و فداکاری آتش‌نشانان و همه عزیزانی که جان‌شان را برای دفاع از دین، وطن و مردم فدا کردند.

وی با بیان اینکه این روحیه ایثار و گذشت بسیار ارزشمند و قابل تقدیر و تجلیل است، افزود: آتش‌نشانی فقط شغل نیست بلکه جایگاه بسیار ارزشمندی است که به نجات جان مردم می انجامد.

رئیس‌جمهور با تقدیر از پیوستن خانم‌های آتش نشان آموزش‌دیده به نیروهای عملیاتی آتش‌نشانی، بر ضرورت مقوله پیشگیری تاکید کرد و گفت: رسانه ملی و نهادهای آموزشی نقش مهمی در این زمینه دارند.

نظارت موثر در ساخت و سازها و همچنین ساختمان های ناایمن از دیگر نکات مهم صحبت‌های رئیس‌جمهور بود. رئیسی از سازمان نظام مهندسی و شهرداری‌ها خواست با جدیت به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.

رئیس جمهور تاکید کرد: نسبت به ساختمان‌های ناایمن به هیچ‌وجه نباید اغماضی صورت گیرد و برای ایمن شدن آن‌ها ضرب‌العجل تعیین کنید تا ما شاهد حوادث تلخی نظیر متروپل و پلاسکو نباشیم.

رئیسی در ادامه با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه‌ها در مقابله با حوادث بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در ساخت ساختمان‌های علم‌پایه تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش مطالبات آتش‌نشان در زمینه مسکن و همچنین موضوع سختی مشاغل را مطالبات بحق و درست دانست و از شهردار تهران خواست با طرح این موضوعات در جلسات هیات دولت تحقق آنها را پیگیری کند.

رئیس‌جمهور همچنین بر ضرورت بروزرسانی تجهیزات آتش‌نشانی در سراسر کشور با هدف کاستن از خطرات مبتلابه آتش‌نشانان تاکید کرد.

رئیسی در پایان سخنانش اشاره‌ای هم به اغتشاشات اخیر در کشور داشت و گفت: دشمنان 43 سال است که در مواجهه با ایران اسلامی دچار خطای محاسباتی شده‌‌اند و تصور می‌کنند ایران نیز مانند برخی کشورهای سلطه‌پذیر و ضعیف است اما اینجا ایران است، سرزمین دلیران و مردمان مقتدری که نخواهند گذاشت دشمنان با حیله‌ها و نقشه‌ها بر این کشور و دستاوردهای بزرگ ملت آن سلطه پیدا کنند.

وی افزود: این برای چندمین بار است که مردم ما دشمن را ناکام گذاشتند و دشمنان باید بدانند که در مقابل ملت ایران ناکام خواهند ماند چرا که این ملت همواره پای کشور و نظام خود با قدرت خواهد ایستاد.

رئیس‌جمهور پیش از آغاز این مراسم با حضور در محل یادمان شهدای آتش‌نشان از مقام شامخ آنان تجلیل کرد.

هم‌چنین با حضور رئیسی صد و سی و چهارمین ایستگاه آتش‌نشانی در تهران بزرگ و نیز ایستگاه هفتاد و هفت آتش‌نشانی مختص بانوان شامل 16 نفر از بانوان آموزش‌دیده افتتاح شد.

رئیسی همچنین از نمایشگاه تجهیزات عملیاتی آتش‌نشانی شامل خودروهای تنفسی، نور افشان عملیات حریق و قایق نجات بازدید کرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark