کد مطلب: 62998
 
معاون سیاسی‌اجتماعی استاندار:
روایتگری درست از چهره واقعی سیستان و بلوچستان ضرورت دارد
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: روایتگری درست از چهره واقعی این استان ضرورت دارد؛ چراکه در دهه ۸۰ یک‌سری اتفاقات رخ داد که سبب عقب‌ماندگی شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۴
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «زاهدنیوز» به نقل از روابط‌عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، رضا شریفی در دیدار با جمعی از مداحان استان ضمن اشاره به‌ضرورت روایتگری درست از چهره واقعی سیستان و بلوچستان، بیان کرد: در دهه ۸۰ یک‌سری اتفاقات در این استان رخ داد که سبب عقب‌ماندگی شد البته اکنون نیز عقب‌ماندگی‌های فرهنگی جدی وجود دارد که امیدواریم به‌زودی برطرف شود.

 وی با اشاره به اینکه کسی منکر حوادث و اتفاقات تروریستی که در سیستان و بلوچستان رخ‌داده است، نمی‌شود، افزود: متأسفانه موضوعات تروریستی استان بیشتر از نخبگان معرفی شده که این موضوع جای تأمل دارد.

 معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از حیث دارابودن نیروی انسانی نخبه توانمند در تهران بسیار ضعیف هستیم و سهم نخبگان فارس و بلوچ در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی بسیار ناچیز است، گفت: باید به نخبگان و نیروهایی ماندگار استان صرف‌نظر از گرایش قومیت و مذهب کمک شود و متناسب با ظرفیت و نیازهای استان آسیب‌شناسی صورت گیرد.

 وی ادامه داد: در طول ۴۵ سال از عمر بابرکت انقلاب سهم نخبگان سیستانی و بلوچ در حکمرانی در تهران ناچیز بوده، ما می‌خواهیم وزن مدیریتی استان را بالا ببریم چرا که توان حل مسائل را خودمان در استان داریم.

 شریفی اظهار کرد: ۲۵۳ نفر در سیستان و بلوچستان کاندید انتخابات برای مجلس شورای اسلامی شدند که ۱۰۶ نفر از زاهدان، ۵۶ نفر از زابل، ۳۰ نفر ایرانشهر، ۲۵ نفر سراوان، ۲۵ نفر از چابهار و حدود ۱۸ نفر هم از خاش در ۶ حوزه انتخاباتی شرکت کردند که ۱۵۳ نفر تأیید شدند.

 وی گفت: فرد و یا گروه خاصی در انتخابات مدنظر ما نیست و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت عمل می‌کنیم.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark