کد مطلب: 62773
 
مدیر سازمان بسیج طلاب و روحانیون سیستان و بلوچستان:
مدیریت خبر اول را باید در دست گرفت
مدیر سازمان بسیج طلاب و روحانیون سیستان و بلوچستان گفت: دشمنان ما در فضای مجازی با بهره‌گرفتن از افکار عمومی فتنه‌سازی می‌کنند ما باید همیشه به دنبال مدیریت خبر اول در رسانه و فضای مجازی در دست خودمان باشد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۵
 
حجت‌الاسلام ابراهیم بامری در گفتگو با خبرنگار «زاهدنیوز» بیان کرد: این کشور و جمهوری اسلامی ایران هیچگاه از فتنه‌ها دور نبوده و دسیسه‌های مختلفی همواره برای برهم‌زدن نظم و آرامش جامعه از سمت‌وسوی دشمنان این مملکت موضوع تازه‌ای نیست در سال گذشته نیز پشت پرده اغتشاشات امریکا قرار داشت؛ چون سرکردگان این اغتشاشات تحت امر امریکا بودند.

وی ادامه داد: اگر برنامه‌ریزی دقیق دشمن در بستر این رخداد اجتماعی که فوت یکی از شهروندان عزیزمان به نام مهسا امینی بود وبا تکیه بر کلیدواژه «تقصیر پلیس امنیت اخلاقی» باعث ایجاد ناآرامی خصوصاً در غرب کشور شد.

مدیر سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان تصریح کرد: البته ناآرامی‌های سال گذشته با استفاده از فضای اینترنت با مدیریت خبر اول توسط خبرنگار نیلوفر حامدی که پس از باخبر شدن فوت مهسا امینی بلافاصله خبر را در اینستاگرام نشر داد باعث ایجاد فاجعهٔ در ایران شد.

وی افزود: دشمنان ما در فضای مجازی متأسفانه با بهره‌گرفتن افکار عمومی جوانان، زنان و اقلیت‌های مذهبی قومی و القای تفکرهای سانسور شده وبا استفاده از جهل مردم فتنه‌سازی می‌کنند که ما باید همیشه به دنبال این باشیم که مدیریت خبر اول در رسانه و فضای مجازی در دست خودمان باشد.

بامری تشریح کرد: مراقب دروغ‌ها دشمنانمان در ایران باید باشیم؛ چون با خبرهای دروغین خود می‌خواهند مردم ایران را به جان هم بیندازند تا به اهداف شوم خود برسند تا با این کار ایران عزیزمان را نابود کنند.

وی ادامه داد: در حقیقت انقلاب ما در ۴۵ سال گذشته پیشرفت‌های علمی چشمگیری داشته است مانند؛ فناورهای پزشکی، نانو، انرژی‌های تجدیدپذیر، هسته‌ای، هوافضا و موشکی سلول‌های بنیادی تولید واکسن و... که این پیشرفت‌ها در دنیا خصوصاً در اندیشکده‌های خارجی به‌عنوان قدرت و نفوذ روزافزون ایران شمرده می‌شود.

مدیر سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان اذعان کرد: شاید در مقاطعی از تاریخ روند پیشرفت در کشور کند شده باشد؛ اما حرکت روبه‌جلو بوده و ما باید بااراده قوی بدون ترس از دشمن به سمت قله‌ها پیش رویم.

وی افزود: ایرانی از ابتدای پیروزی انقلاب این جریان بر اساس الگوی اسلامی و نه شرقی، نه غربی پایه‌ریزی و استوار شده است الگویی که از نظر جغرافیایی، فرهنگی، سیاسی با تمام انقلاب‌های قبلی در دنیا متفاوت بوده است.

بامری عنوان کرد: برخلاف الگوی غربی که صرف توسعه و رشد طراحی شده که همه انسان‌ها را تحت پوشش قرار دهد؛ اما بخش زیادی از جامعه را در زیر چرخ‌های توسعهٔ خود له می‌کند و از بین می‌روند.

وی ادامه داد: اما در الگوی اسلامی ایرانی در چارچوب اخلاق و حقوق اسلامی و منطبق بر شرایط کشور که از ابتدای انقلاب و در تمام دوران ۴۵ساله مردم ما با سخت‌ترین شرایط در کنار مسئولان و حتی مظلومان جهان قرار داشتند که این خود باعث شده تمام آزادی‌خواهان و مظلومان دنیا به ایران چشم بدوزند.

مدیر سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان خاطرنشان کرد: وظیفه مردم ما در قبال فتنه‌ها این است که با تفکر انتقادی به هر خبری نگاه کنند و اصل و اساس سواد رسانه در حقیقت این است که هر چیزی را دیدیم و شنیدیم بلافاصله باور نکنیم.

وی در پایان گفت: باید آسیب‌های فضای مجازی را بشناسیم و این سخن امام علی علیه‌السلام را همیشه به یاد داشته باشیم و به آن عمل کنیم که سردمداران فتنه‌ها و بدعت‌ها همکاری نکنید و در پایان همیشه پشت ولی‌فقیه محکم و استوار بایستیم و اطاعت از ولی‌فقیه و رهبر جامعه را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark