کد مطلب: 63070
 
وزیر نیرو:
عملیات اتصال و ترمیم شبکه برق در تمامی نقاط سیل‌زده انجام شده است
وزیر نیرو گفت: باتوجه‌به اقدامات انجام شده در مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان به‌ویژه در زمینه تأمین زیرساخت‌ها برای بازسازی این زیرساخت‌ها نیز اقدامات لازم صورت‌گرفته و برق‌رسانی به همه روستاهای فاقد برق انجام شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۸
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «زاهدنیوز»، اکبر محرابیان وزیر نیرو پس از بازدید از مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در چابهار بیان کرد: شاهد بارش‌های
سد کهیر ۳ برابر سد کرج است، و شاهد ذخیره‌شدن حجم وسیع روان آب در پشت این سد و جلوگیری از ورود آب شیرین به دریا بودیم.
سنگینی در مدت‌زمان کوتاهی بودیم به‌طوری‌که در برخی از نقاط بیش از ۲۸۰ میلیمتر بارش ثبت شده است.

وی با اشاره به بهره‌برداری از سد کهیر توسط ریاست‌جمهوری ادامه داد: سد کهیر ۳ برابر سد کرج است، و شاهد ذخیره‌شدن حجم وسیع روان آب در پشت این سد و جلوگیری از ورود آب شیرین به دریا بودیم.

وزیر نیرو تصریح کرد: ورود آب با حجم وسیع به رودخانه‌ها و نهرها انجام شده ولی با وجود سدهای منطقه از جمله سد کهیر، زیردان، خیرآباد و پیشین از ورود آب به مناطق جلوگیری شد.

وی افزود: سیلاب‌ها بدون خسارت جانی و با حداقل ترین خسارت‌های مالی اتفاق افتاده است، در بخش قابل‌توجهی از روستاها شبکه آب پایدار است، اما در حوزه راه‌ها و پل‌ها و ابنیه فنی در برخی از نقاط مشکلاتی وجود دارد.

محرابیان
سیلاب‌ها بدون خسارت جانی و با حداقل ترین خسارت‌های مالی اتفاق افتاده است، در بخش قابل‌توجهی از روستاها شبکه آب پایدار است.
با اشاره به‌پیش بینی بارش در روزهای آینده و اشباع بودن خاک مطرح کرد: پیش‌بینی روان آب‌های قابل‌توجهی را داریم البته با مدیریتی که بر روی منابع آب و سدها خواهد شد، امیدواریم حداقل خسارت را داشته باشیم.

وی ادامه داد: شاهد بارش در پایین‌دست سدها و در شاخه‌های فرعی رودخانه‌ها و نهرها هستیم که در این زمینه ضرورت دارد مردم منطقه به نکات ایمنی حتماً توجه داشته باشند، تا با کمترین خسارت بتوانیم بارش‌های پیش رو را هم پشت سر بگذاریم.

وزیر نیرو اذعان کرد: در ورودی دریا سدهای متعددی بر روی شاخه‌های اصلی رودخانه‌ها احداث شده است و ما در این منطقه حداقل سه سد دیگر در حال مطالعه داریم، سدهای ذخیره‌ای که از خروج آب شیرین از منطقه جلوگیری کند و در مصارف کشاورزی، شرب و... مورداستفاده قرار بگیرد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark