کد مطلب: 62775
 
مدیر سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:
دشمن سعی می‌کند ذهن نسل جوان را منحرف کند
مدیر سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: دشمنان و معاندین سعی می‌کنند که ذهن نسل جوان را منحرف و از آرمان‌های امام راحل جدا کنند یکی از مصادیق بارز آن اغتشاشات سال گذشته است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۲
 
هادی قاسمی در گفتگو با خبرنگار «زاهدنیوز» بیان کرد: بعد از تقریباً چهار دهه که از انقلاب اسلامی می‌گذرد به هر نقطه از این تاریخ نگاه می‌کنیم می‌بینیم نسل جوان تأثیرگذار بوده است همان‌طور که در جنگ تحمیلی از این جوانان ۳۶ هزار نفر شهید شدند و فقط ۲۲۵ شهید از سیستان و بلوچستان تقدیم میهن شد.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که تأکید حضرت آقا نیز بوده است و بیش از ۴۰ مرتبه تکرار شده ادامه داد: همین جوانان و نوجوانان سند این گام دوم (بیانیه دوم) بودند اینها در آینده این سرزمین مؤثر هستند، این مطلب قابل‌تأمل است ما امروز در بخش سازندگی اگر به جایی رسیدیم به‌خاطر تلاش و همت همین جوانان بوده است.

مدیر سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه سلمان استان تصریح کرد: یکی از عناصر مهم این نظام که حضرت آقا فرمودند دانش‌آموزانی هستند که در جنگ نرم حضور دارند و آینده‌سازان ما هستند و مدیریت‌های این کشور و این استان به دستان آنان است.

وی افزود: ما ایستادگی داشتیم چه در بحث جنگ نرم و جنگ‌های کلاسیک دنیا مثل دفاع مقدس که هشت سال به طول انجامید و یک وجب از خاک ایران به دشمن داده نشد ما در این هشت سال جنگ، ثابت کردیم که باید اتکا کنیم به خودمان و همین که ما ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز داریم گواه بر این بحث هست.

قاسمی تشریح کرد: رهبر انقلاب فرمودند که ما به قله نزدیک شدیم و باتوجه‌به فرمایشات ایشان دشمنان و معاندین سعی می‌کنند که ذهن این نسل را منحرف و از آرمان‌های امام راحل جدا کنند یکی از مصادیق بارز آن اغتشاشات سال گذشته است.

وی ادامه داد: علت اینکه دشمن تا این اندازه دشمنی دارد با ایران و مردم ایران این است که موازنه غرب و شرق را ما برهم زدیم و از اینکه دشمن هدف‌گذاری‌های بسیاری کرده است که به کشور ضربه بزند.

مدیر سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه سلمان استان اذعان کرد: آن‌ها روش‌های مختلفی رو امتحان کردند تحریم‌های مختلف، مسائل مختلف و ترورهای شخصیت‌های برجسته اما در این زمینه موفق نبودند دشمن به این نتیجه رسیده که در هیچ جنگی نمی‌تواند به کشور ما صدمه بزند.

وی افزود: برای ضربه به جمهوری اسلامی فقط یک راه وجود دارد آن هم بحث جنگ نرم است و بهترین گروه همین نسل جوان هستند و افراد بزرگ و بالغ به‌سختی تحت‌تأثیر قرار می‌گیرند و فقط جوانان و نوجوانان تحت‌تأثیر احساسات و... هستند.

قاسمی در پایان گفت: تنها جایی که برای دشمن مانده همین اشغال ذهن‌ها است و عملاً نمی‌توانند هیچ راهی پیدا کنند، دشمن جغرافیایی جنگ را از مرز و... به ذهن‌ها تغییر داده نقش جوانان مهم است و ما هم باید مسئول باشیم و حواسمان رو کامل به هر جنبه‌ای حفظ کنیم و اجازه ندهیم که دشمن ذهن‌ها را تحت سلطه خودش قرار دهد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark