کد مطلب: 63512
 
رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان:
مردم سیستان و بلوچستان ۹۶۹ هزار و ۱۶۴ رأی به صندوق‌ها انداختند
رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان گفت: مردم سیستان و بلوچستان در دور دوم انتخابات مشارکت ۵۱ درصدی داشتند و ۹۶۹ هزار و ۱۶۴ رأی در استان به صندوق‌های رأی انداختند که نسبت به‌دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری پیشرفت ۱۱ درصدی داشته است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۵۲
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زاهدنیوز، رضا شریفی در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: برنده انتخابات مردم و نظام جمهوری اسلامی است که این شرایط و ظرفیت را فراهم کرد در این انتخابات ستادهای انتخاباتی برادرانه در کنار هم بودند که جای تشکر و قدردانی را دارد.

وی ادامه داد: شاهد امید مردم در عرصه‌های مختلف هستیم مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان نشان دادند که متحد هستند و این وظیفه مشارکت را شناختند و بااحساس مسئولیت در انتخابات شرکت کردند.

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان تصریح کرد: میزان مشارکت مردان و زنان در استان ۵۰، ۵۰ است انتخابات در سیستان و بلوچستان پرافتخار برگزار شد با آنکه ما را تحریم و تهدید کردند اما مردم آمدند علی‌رغم شیطنت‌های که انجام شد به نتیجه‌ای نرسیدند.

وی افزود: مردم ما بصیر هستند پروژه‌های ناامیدسازی دشمنان شکست خورد و مردم نشان دادند که تهدید، تحریم و ناامیدی‌های که با انگاره تبعیض و ظلم گفته می‌شود مردم یک نه بزرگ به آن گفتند و همچنین به جریان انقلاب آری بزرک گفتند.

شریفی تشریح کرد: ما امروز وارد فاز جدیدی از هم‌افزایی و وحدت شدیم ما با تمام توان باید مسیر شهید آیت‌الله ابراهیم رئیسی را ادامه دهیم و همه در این مسیر باید کمک کنیم همه ظرفیت‌ها باید پای‌کار بیایند.

وی ادامه داد: با رفتن و آمد افراد خللی در جریان وحدت و توسعه سیستان و بلوچستان به وجود نمی‌آید این استان ظرفیت‌های بی‌بدیلی دارد که باید قدر آن را دانست با برنامه و عزم می‌توانیم به هدف‌گذاری‌ها رسید.

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان اذعان کرد: حضور ۵۱ درصدی مردم استان در انتخابات به معنای آرای به‌نظام و آری به مسیر توسعه و پیشرفت در استان است باید حواسمان باشد دوگانه‌های منفی ما را از حرکت در این مسیر منحرف نکند.

وی افزود: در سیستان و بلوچستان ۹۶۹ هزار و ۱۶۴ رأی به صندوق‌های رأی انداخت شد که نسبت به‌دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری پیشرفت ۱۱ درصدی داشته است.

شریفی مطرح کرد: میزان مشارکت مردم در زاهدان ۲۲۱ هزار و ۲۷۴ رأی در زابل ۶۸ هزار و ۴۲۵ رأی در سراوان ۵۸ هزار و ۴۴ رأی چابهار ۶۵ هزار و ۴۱۶ رأی در ایرانشهر ۵۱ هزار و ۶۴۸ رأی در خاش ۴۱ هزار و ۷۶۵ بوده است.

وی ادامه داد: استان قوی ایران قوی، استان آبرومند ایران پرافتخار را به وجود می‌آورد سهم منابع طبیعی و انسانی سیستان و بلوچستان را باید در کشور ارتقا دهیم این امر دست‌یافتنی است؛ اما باید به یکدیگر بها داد و با کار تیمی پیشرفت کرد.

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان اظهار کرد: ذیل سند توسعه برنامه و هدف‌گذاری باید داشت و نگذاشت خللی ایجاد شود ما فرصتی برای پرداختن به حاشیه نداریم این سند توسعه نقشه راه است که باید بروز، تدوین و ارائه شود.

وی افزود: در هر چهار رکن رقابت، امنیت، سلامت و مشارکت نشان دادیم ظرفیت‌های بی‌نظیر و کم‌نظیری داریم دست همه کسانی که آمدند را می‌بوسم این حضور پاسخ محکمی به یاوه‌گویان است به آنانی که علیه اقتدار ما توصیه کردند قدردان نیروهای تأمین امنیت و همه افرادی که در خنثی‌سازی اقدامات خرابکارانه تلاش کردند هستیم.

شریفی مطرح کرد: همه دنیا حواسشان به انتخابات ایران بود و نتوانستند یک اشکال ببیند مردمی‌ترین، سالم‌ترین و مقتدرانه‌ترین انتخابات در جهان را ایران اسلامی دارد و به آن افتخار می‌کنیم.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark