کد مطلب: 45668
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان؛
توان امروز نظامی ایران حداقل 25 برابر دوران دفاع مقدس است
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: امروز توان نظامی ایران اسلامی حداقل 25 برابر زمان دفاع مقدس است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۶
توان امروز نظامی ایران حداقل 25 برابر دوران دفاع مقدس است
 
به گزارش زاهدانه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه سلمان، سردار سید حسن مرتضوی در نهمین همایش بزرگ سرافرازان سیستان ضمن تبیین دستاوردهای حماسه سوم خرداد به بیان نکات مشترکی بین حماسه سوم خرداد 94 و حماسه سوم خرداد 61 پرداخت و گفت: در سال 61 دشمن با تمام تلاش خود و با تمام امکاناتی که در دست داشت، تلاش کرد تا پیروزی اتفاق نیفتد، اما چون ظرف وجودی رزمندگان و ایثارگران و آحاد مردم ایران اسلامی لیاقت پیدا کرده بود امداد الهی شامل حال شد و پیروزی اتفاق افتاد.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ضروری‌ترین اقدام در خرداد سال 94 را تلاش برای لیاقت و مورد عنایت خداوند قرار گرفتن خواند و تصریح کرد: رمز پیروزی در سال‌های دفاع مقدس معنویت، ایمان و بصیرت بود در عصر امروز نیز باید رمزگشایی کنیم و این نیاز را در خود تقویت کنیم.
این مسئول خاطرنشان کرد: معنویت و بصیرت‌افزایی باید در همه صحنه‌هایی که احساس خطر می‌شود، کمک‌رسان باشد و آنطور که لازم است در کنار بصیرت اقدام به موقع و عمل انقلابی داشته باشیم؛ معنویتی که ما را امروز غافل کند و از حلقوم‌مان ندایی که دشمن می‌خواهد برآید معنویت نیست.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان تأکید کرد: امروز دشمن در تلاش است تا ما را از یاد خدا غافل کند و توجه‌مان را به شیطان جلب کند.
وی رمز پیروزی در خرداد 61 را خدا محوری و تبعیت محض مردم از ولایت برشمرد و اذعان داشت: امداد الهی باعث فتح خرمشهر شد چراکه بر اساس معادلات بشری این کار غیر ممکن بود.
مرتضوی حماسه سوم خرداد را نقطه عطف در دفاع مقدس خواند و گفت: تنها درسی که می‌شود از دوران هشت سال دفاع مقدس گرفت، جمله همیشگی امام راحل (ره) است که فرمودند «خود را هیچ و همه چیز را در پرتو الهی ببینیم».
سردار مرتضوی توان نظامی امروز ایران را حداقل 25 برابر توان نظامی در سال 61 خواند و یادآور شد: اجماع جهاد در بین ملت غیور ایران نیز وجود دارد که می تواند عوامل موثری در پیروزی مقابل با نظام سلطه باشد.
وی بیان داشت: امروز افتخار سپاه پاسداران این است که فرهنگ دفاع مقدس را در درون کشور عراق احیا کرده است و انسجام، پشتیبانی، شعار، نوع تاکتیک، ادبیات و همه آن چیزی که از طرف نیروهای بسیج شکل گرفت برگرفته از فرهنگ دفاع مقدس است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark