کد مطلب: 53626
 
سریال تکراری بی مهری به مهرنشینان زاهدانی؛
سودای بی قانونی زیر چتر قانون/ عرضه و کشتار غيربهداشتی طيور این بار در مهرشهر
هنوز مدتی از اقدامات موثر فرمانداری زاهدان مبنی بر جمع آوری و کمرنگ شدن عرضه مرغ زنده در میادین شهر نمی گذرد که این بار عده ای از سوپرمارکت های مهر شهر در کنار فروش مواد غذایی اقدام به عرضه مرغ زنده و کشتار غیر بهداشتی آن در محل کردند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱
 
به گزارش زاهدانه، هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد. هنوز مدتی از سرگردانی مردم مهرشهر در پی کمبود کپسول گاز نمی گذرد که شهروندان در این دیار دور افتاده با پدیده عرضه مرغ زنده و کشتار غیربهداشتی در محل مواجه شدند.
بوی خون تازه این بار از مهرشهر زاهدان استشمام می شود، چاقویی که قطرهای خون از آن بر روی زمین چکه می کند و فضولات مرغی که تا چند دقیقه پیش زنده بود را میان دو جدول رها کرده و دست هایش را با لباس تنش پاک می کند و پولش را می گیرد.


بی مهری به مهرنشینان زاهدانی در حالی رونق می گیرد که اهالی این منطقه از کلان شهر زاهدان علی رغم کمترین امکانات رفاهی نظیر آسفالت، روشنایی، تلفن، جدول کشی معابر و بی کیفیت بودن مصالح در امر ساخت و ساز واحدهای غیر استاندارد که نه پلکان اضطراری دارد نه شیلنگ آتشنشانی و غیره هر روز بیشتر از گذشته نمایان تر می شود.
گرچه با اقدامات فرمانداری زاهدان عرضه مرغ زنده در میادین شهر جمع و یا کمرنگ شد اما اینبار عده ای از سوپرمارکت های مهر شهر در کنار فروش مواد غذایی و یا فروش میوه، سبزیجات و نان اقدام به عرضه مرغ زنده و کشتار آن در محل کرده که این مهم کار غیر اصولی و غیر بهداشتی است.
ذبح مرغ در کنار خیابان و رها شدن اضافه های مرغ در شهر صحنه ای است که شهروندان با آن مواجه شده و در این بین افرادی که این کار را انجام می دهند بدون رعایت کوچک ترین مسائل بهداشتی من جمله استفاده از دستکش یا انداختن فضولات مرغ ها به داخل سطل زباله وغیره اقدام به ذبح این طیور کرده و برایشان فرقی هم ندارد که این کار را بین فاصله دو جدول، درون جوی یا روی زمین خاکی و آسفالت انجام دهند.


هر چند که برخورد با این کسبه ها و پلمب شدن مکرر کسب و کار آنها از سوی مسئولان امر بارها دیده شده اما ادامه کار این افراد نشان از ضعف در نظارت، برخورد قانونی و البته اشتیاق برخی شهروندان به خرید این نوع مرغ ها دارد که موجب شده چهره شهر از وجود این تصاویر نا زیبا پاک نشود.
علی ای حال با توجه به اینکه بیماری‌های گوناگونی مانند آنفلوانزا، نیوکاسل، سالمونلوز و غیره بین انسان و حیوان مشترک است و از راه فرآورده‌های آلوده و یا طیور مبتلا به انسان منتقل می‌شود خطر جدی ساکنان این منطقه را تهدید می‌کند. از اینرو ادامه این کار علاوه بر اینکه فضای محیط اطراف را برای شهروندان غیر بهداشتی کرده باعث بروز و انتقال بیماری به کودکانی می شود که در این محوطه ها مشغول بازی و تفریح هستند.
رسیدگی به این مهم عزمی راسخ می خواهد که بار دیگر مسئولین و متولیان امر باید نسبت به رفع آن اقدام کنند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}