کد مطلب: 56407
 
در سایه سکوت جامعه جهانی رخ می‌دهد
مرگ روزانه بیست تا سی بیمار یمنی به دلیل بسته ماندن دو ساله فرودگاه صنعا
معاون وزیر حمل‌ و‌ نقل یمن از شورای امنیت خواست زمینه بازگشایی فرودگاه صنعا را برای نجات جان هزاران بیمار فراهم کند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶
 
به گزارش زاهد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، معاون وزیر حمل و نقل یمن با انتقاد از اقدام ائتلاف متجاوز سعودی در بستن فرودگاه بین‌المللی صنعا گفت: روزانه بیست تا سی بیمار یمنی به دلیل بسته ماندن فرودگاه صنعا جان خود را از دست می دهند.

ده ها کارمند فرودگاه بین‌المللی صنعا در اعتراض به بسته ماندن دوساله این فرودگاه تظاهرات کردند. عبدالله العنسی، معاون وزیر حمل و نقل یمن، حمله هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به فرودگاه بین المللی صنعا را محکوم کرد و از جامعه جهانی و شورای امنیت خواست زمینه بازگشایی این فرودگاه را برای نجات جان هزاران بیمار و ادامه تحصیل دانشجویان یمنی در خارج از کشور فراهم کنند.

العنسی که در تظاهرات اعتراضی کارمندان این فرودگاه شرکت داشت در این خصوص گفت: "بسته ماندن فرودگاه صنعا به کارمندان آن خسارت های زیادی زده است. اکثریت ملت یمن از بسته ماندن دو ساله فرودگاه زیان های بسیاری دیده اند، چرا که سالانه بیش از 200 هزار بیمار از طریق فرودگاه برای دریافت روند درمان خود به خارج از کشور اعزام می شوند و بسته ماندن آن باعث فوت روزانه بیست تا سی بیمار می شود".

خالد الشایف، مدیر فرودگاه بین المللی صنعا نیز که در این تظاهرات حضور داشت، گفت: "همه ملت یمن از بسته ماندن فرودگاه زیان های بسیاری دیده‌اند. ما از جامعه بین المللی و به ویژه شورای امنیت می خواهیم در مواضع خود بازبینی کنند و سکوتشان را بشکنند و زمینه را برای بازگشایی فرودگاه فراهم کنند، زیرا شورای امنیت تنها طرفی است که صلاحیت دارد با صدور قطعنامه متجاوزان را به بازگشایی فرودگاه مجبور کند".

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}