کد مطلب: 51674
 
یادداشت/
جولان استفاده شخصی از خودروهای دولتی
استفاده شخصی از خودروهای دولتی توسط مسئولین وکارمندان در حالی انجام می شود که سبب نارضایتی مردم شده بگونه ای که شهروندان زاهدانی این اقدام را خیانت به بیت المال و سوء استفاده از اموال عمومی می دانند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۳
 
به گزارش زاهدانه، این روزها در حالی استفاده شخصی از خودروهای دولتی در ساعات اداری، غیراداری یا تعطیلات بصورت یک رسم و آیین در بین کارکنان دولتی اعم از مدیران کل، رؤسا یا کارکنان و آبدارچی ادارات فرهنگ شده که استفاده شخصی از اموال عمومی و دولتی به غیر از انجام امورات اداری ممنوع می باشد.
فرهنگ استفاده از وسایل دولتی این روزها به وفور در خیابان های شهرستان زاهدان به چشم می خورد به گونه ای که جولان ماشین های پلاک قرمز در مجالس عروسی، میهمانی های دوره ای، درمانگاه یا برای زیارت اهل قبول به وضوح قابل مشاهده است.

سهمیه بندی بنزین عاملی برای دستبرد به بیت المال
در این رابطه باید گفت آمار استفاده از وسایل دولتی از زمانی در بین کارکنان دولتی باب شد که سهمیه بندی بنزین ها افزایش و بنزین به لیتری هزارتومان رسید. حال موضوع سوءاستفاده از اموال دولتی و عمومی که جزو اموال بیت المال محسوب می شوند در سایه بی توجهی مسئولان هر روز پررنگ تر می شود به گونه ای که در طی 24 ساعت شبانه روز و در 365 روز از سال برخی افراد سودجو که در این بهبوهه زمانی به فکر اوضاع اقتصادی و کیف پولی خود هستند اقدام به استفاده شخصی به میزان دلخواه از این وسایل کرده و دست آخر هم هزینه اصطحکاک، بنزین، تعمیرات و غیره را از محل اعتبارات جاری دولت از اداره خود وصول می کنند.

از بی توجهی مسئولان تا صدای اعتراض مردم
علی ای حال هدف از انتشار این یادداشت تلنگری به مسئولان است تا از خواب زمستانی بیدار شده و به فکر سروسامان دادن این مقوله باشند چرا که همگان باید در حفظ و نگهداری از اموال بیت المال کوشا باشد که این مهم در سایه بی توجهی عده ای از مسئولان باعث شده نه تنها در اذهان عمومی جلوه منفی ایجاد شود بلکه صدای اعتراض آن ها را هم به گوش برسد.
در پایان نیز باید گفت استفاده از اموال بیت المال از نظر بزرگان و پیشوایان دینی ممنوع است به گونه ای که رهبر انقلاب در این باره تأکید کردند استفاده شخصی از اموال بیت المال جایز نیست و موجب ضمان است مگر آنکه استفاده از اموال بیت المال با اجازه مسئول مربوطه صورت گیرد که شرعاً و قانوناً حق اذن داده شده باشند.
به امید روزی که شاهد چنین سوء استفاده هایی از بیت المال نباشیم.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}