کد مطلب: 61559
 
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان:
توجه به بیانات مقام معظم رهبری تنها به برگزاری همایش و سمینار نیست
آیت‌الله مصطفی محامی گفت: توجه به بیانات مقام معظم رهبری تنها به برگزاری همایش و سمینار نیست بلکه باید این بیانات در صحنه عمل تحقق یابد.
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰
 
به گزارش زاهدنیوز، آیت‌الله مصطفی محامی، نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در اولین رویداد استانی رشد، تعالی و توانمندسازی حرکت‌های عمومی که به همت معاونت فرهنگ و اجتماعی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان ویژه طلاب و روحانیون برگزار شد، بیان کرد: در موقعیت حساسی هستیم و دشمن با تجمیع نیروهای خود جنگ احزاب را علیه جهان اسلام و به خصوص ایران اسلامی راه‌اندازی نموده و این جنگ در ابعاد مختلف و به تعبیر مقام معظم رهبری یک جنگ ترکیبی است.

وی افزود: در این مقاطع حساس مسئولیت ما بیشتر و سنگین‌تر می‌شود و نمونه مشابه آن در صدر اسلام است و به لحاظ تعداد افراد در آیه ۶۵ سوره مبارکه انفال می‌فرماید"إِن يَكُن مِّنكُمۡ عِشۡرُونَ صَٰبِرُونَ يَغۡلِبُواْ مِاْئَتَيۡن" اگر بیست نفر باشید باید به بیست نفر غلبه کنید و حالا هم اگر نفرات و امکانات خود را بسنجیم هر یک از ما باید به اندازه چندین نفر کار و تلاش کنیم.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: متاسفانه به جای اینکه هر نفر به اندازه ده نفر فعالیت داشته باشد قضیه بر عکس است و گاهی ده نفر هم به اندازه یک نفر کار نمی‌کند و طبق فرمایش امام علی(ع) در آن دوره ایشان نیز عنوان کردند که جبهه مقابل بر باطل خود استوار است و ما در جبهه حق خود متفرق هستیم.

وی ادامه داد: در کلیت تاریخ اسلام این گونه بوده و مصداق آن در انقلاب ما نیز وجود دارد به گونه‌ای که اگر به نیمی از بیانات مقام معظم رهبری عمل شده بود اوضاع کشور بسیار بهتر از این بود.

آیت‌الله محامی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را مصداق دیگری عنوان کرد و اظهار کرد: توجه به بیانات و تاکیدات مقام معظم رهبری از جمله بیانیه گام دوم، اقتصاد مقاومتی و شبیخون فرهنگی تنها به برگزاری همایش و سمینار نیست بلکه باید این بیانات در صحنه عمل تحقق یابد.

امام جمعه زاهدان گفت: یکی از موارد مهم و مورد تاکید همین بیانیه گام دوم انقلاب است که به نوعی راهبرد و نقشه راه ما برای چهل ساله دوم انقلاب است و اگر ما می‌خواهیم به اهداف خود برسیم باید به آن توجه و بر اساس همین نقشه راه تعیین شده حرکت کنیم.

وی عنوان کرد: باید تلاش شود تا چنین دوره‌های به صورت مستمر و برای اقشار و گروه‌های مختلف برگزار شود و به تدریج نیز مراحل تکمیلی‌تر ارائه شود.

آیت‌الله محامی تصریح کرد: باید متناسب با شرایط استان دوره‌های خود را تکمیل و بومی سازی نمایید و در این جهت از مکمل‌های مختلف استفاده کنید.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}