کد مطلب: 56351
 
FATF توطئه ای برای نفوذ دشمنان در کشور/لوایح باید با تمامیت ارضی،هویت ملی و مصلحت کشور مطابقت داشته باشد
برخی از نمایندگان مردم سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفتند: لوایح چهارگانه FATF توطئه ای برای نفوذ دشمنان در کشور است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۷
 
به گزارش زاهدنیوز، در حالی پرونده موسوم به FATF چند وقتی است در مجلس سر و صدای زیادی به راه انداخته است که برخی از نمایندگان علی رغم مخالفت های بسیاری از سوی کارشناسان و برخی از اعضای خانه ملت، نمایندگان به دنبال تصویب کورکورانه این لایحه در مجلس هستند.
گفته می شود این لایحه از آنجایی که تعاریف مشترکی میان ایران و غرب در مسائلی نظیر تروریسم وجود ندارد می تواند بسیار ی از نهادها و ارگان های کشور را به مشکل بیندازد. اختلاف نظر در تعریف مفاهیم تروریسم و تعابیر آن و برخی مسائل تخصصی و حقوقی باعث می شود که ایران با دست خود نهادهای داخلی را تحریم کند.
کلیات این لایحه در مجلس به تصویب رسید و برای بررسی بیشتر به کمیسیون امنیت ملی واگذار شد که در نهایت برخی از نمایندگان با ترک جلسه این کمیسیون را از رسمیت انداخته و نگذاشتند این لایحه رأی بیاورد.
تلاش دولتی ها برای به نتیجه رسیدن این لایحه و تصویب آن همچنان ادامه داشت و حتی در برخی موارد گفته شد شرط اروپا برای ادامه برجام با ایران پیوستن به FATF است.
در همین خصوص برخی از نمایندگان مردم سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفتند: لوایح چهارگانه FATF توطئه ای برای نفوذ دشمنان در کشور است.

لوایح چهارگانه FATF اگر در راستای منافع ملت و کشور باشد قطعا آن را همه مدنظر قرار می دهند
علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص طرح لوایح چهارگانه FATF در مجلس اظهار کرد: در این خصوص مواردی در حال بررسی است، باید تمام جوانب را سنجید قطعا تصمیمی گرفته خواهد شد که کل افراد مجلس در آن مشارکت داشته باشند.
وی در خصوص موافق بودن یا مخالف بودن با این طرح گفت: باید این مسئله باز شود زیرا تغییراتی در آن داده شده بود که اگر آن تغییرات در راستای منافع ملت و کشور باشد قطعا آن را همه مدنظر قرار می دهند در غیر این صورت نه.

لوایح چهارگانه FATF توطئه ای برای نفوذ دشمنان در کشور است
علی کرد نماینده مردم خاش، نصرت آباد و میرجاوه در مجلس گفت: ما برای دفاع از آرمان ها و دستاوردهای انقلاب با لوایح چهارگانه FATF مخالف هستیم و آن را توطئه ای دیگر برای نفوذ دشمنان در کشور می دانیم.
وی بیان کرد: بنده با این لایحه کاملا مخالف هستم و ما به لایحه ای در مجلس رای می دهیم که به منافع ملی کشور آسیب نزند تا همانند برجام، سوژه ای دیگربرای دشمنان فراهم نکنیم .
کرد به خبرنگار لادیز گفت: در قوه مقننه باید هوشیار باشیم و به لوایحی رای خواهیم داد که با تمامیت ارضی و هویت ملی و مصلحت کشور مطابقت دارد و خدشه ای به منافع ملی کشور وارد نمی کند چرا که رای به لوایحی همچون لوایح چهارگانه FATF خیانت به خون شهدا و آرمان های حضرت امام خمینی(ره) است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}