کد مطلب: 56281
 
مرگ 26 نفر بر اثر غرق‌شدگی در سیستان وبلوچستان/ چابهار و زابل رکورددار آمار غرق شدگان
در حالی سال گذشته 26 نفر جان خود را بر اثر غرق‌شدگی در سیستان وبلوچستان از دست دادند که شهرستان های چابهار و زابل بیشترین آمار تلفات را داشتند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۶
 
به گزارش زاهدنیوز، چه کسی می‌داند از میان چهره‌های شاد که سرخوشانه مشغول تفریح کنار ساحل هستند، کدام‌شان قرار است کبود و بی‌جان کنار ساحل بیفتد و تصویر مرگ را روی شن‌ها نقاشی کند؟! کاش هیچ کدام! اما آمارها چیز دیگری می‌گویند به گونه ای که در سال گذشته 26 نفر در سیستان وبلوچستان جان خود را بر اثر غرق‌شدگی از دست دادند.
غرق شدن داستان تکراری و دردناکی است که گهگاهی خبرهایی مبنی برمفقود شدن و یا جان باختن یک زن یا مرد فرق ندارد بزرگ یا کوچک در کانال ژاله ای، دریا، چاه نیمه ها، و گاها سیلاب ها می شنویم.
در همین راستا بر اساس گزارش روابط عمومی پزشكی قانونی استان سیستان و بلوچستان در سال گذشته 26 نفر بر اثر غرق‌شدگی در استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد 19 نفر مرد و 7 نفر زن بودند.
این رقم در مقايسه با سال قبل از آن كه آمار تلفات غرق‌شدگی 29 نفر بود، 10 درصد کاهش يافته و اين در حالی است كه تعداد مردان فوت شده بر اثر غرق‌شدگی در سال 95، 28 و تعداد زنان 1 نفر بوده است.
بر اساس اين گزارش در اين مدت شهرستان های چابهار با 11 و زابل 10 نفر بيشترين آمار تلفات غرق‌شدگی را داشته اند.
مطابق هر سال بيشترين تلفات غرق‌شدگی در دریا جان خود را از دست داده اند به گونه ای که در سال گذشته از كل تلفات غرق‌شدگي در استان 8 نفر در دریا جان باخته اند كه بيشترين تعداد اين تلفات را در بر می گيرد. پس از آن رودخانه با 7 فوتی در رتبه دوم تعداد تلفات غرق‌شدگی قرار دارد؛ در اين مدت همچنين 1 نفر در استخر، 3 نفر در چاه، 2 نفر درياچه طبيعی و 5 نفر در ساير مكان ها جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}