کد مطلب: 56078
 
هوای آلوده ترین شهر جهان بحرانی تر شد/ وضعیت هوا ۷ برابر حد ناسالم
کارشناس پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وضعیت هوای سیستان در روز گذشته به هفت برابر حد ناسالم و دو برابر حالت بحرانی و خطرناک رسید.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۱
 
به گزارش زاهدنیوز، مرتضی فرجی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، در خصوص وضعیت هوای استان در روز گذشته اظهار کرد: حداکثر سرعت وزش باد روز گذشته در زابل به ۹۴ کیلومتر بر ساعت و غلظت ذرات معلق در هوا هم به ۹۶۹ میکرو گرم بر متر مکعب رسید.

وی ادامه داد: وضعیت هوا حدود هفت برابر حالت ناسالم و دو برابر حالت بحرانی و خطرناک رسید و دید را در زابل تا ۳۵۰ متر و در زهک تا ۱۰۰متر کاهش داد.

کارشناس پیش بینی هواشناسی استان با بیان اینکه امروز از شدت وزش باد و گرد و خاک نسبت به روز گذشته کاسته می شود، خاطر نشان کرد: امروز تا اواسط بعد از ظهر وزش باد را با شدت کمتر داریم و به طور موقت باعث ایجاد گرد و خاک می شود از بعد از ظهر به بعد شدت وزش باد قابل ملاحظه در استان نداریم وشاهد کاهش دما خواهیم بود.

فرجی اضافه کرد: شب گذشته حداقل هوای زاهدان ۳ درجه زیر صفر رسید که صبح امروز زاهدان ۱۱ درجه سردتر و زابل ۸ درجه سردتر بود.

وی با بیان اینکه کاهش دما تا شنبه ادامه دارد ،تصریح کرد: از شنبه هوا گرم تر می شود ولی باز هم یخبندان شبانه را داریم و روز جمعه برای شهرستان زابل یخبندان پیش بینی می شود.

وی در پایان گفت: دریای عمان دو روز اینده مواج و متلاطم و وزش باد پیش بینی می شود.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}