کد مطلب: 56319
 
در سال حمایت از کالای ایرانی؛
کارخانه آرد سیستان فعالیت خود را آغاز کرد/ اشتغال ۵۰ نفره ثمره راه اندازی مجدد کارخانه
مقام معظم رهبری امسال را با نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند تا اهمیت تکیه بر توان داخلی بیش از پیش برای دیگران آشکار شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۲
 
به گزارش زاهدنیوز، حمایت از کالای ایرانی می تواند ثمرات و برگات بسیاری را برای کشور داشته باشد که در این راستا می توان افزایش اشتغال هموطنان، ارتقا و بهبود کیفیت کالاهای ایرانی، خودکفایی و بی نیازی از دیگران و صرف پول در خود کشور را از جمله آثار این حمایت نام برد.

کارخانه آرد سیستان از جمله واحدهای اشتغالزا سیستان به شمار می رود که در زمان حیات خود توانست زمینه اشتغال شماری از افراد را فراهم آورد اما متاسفانه بنا به دلایلی چرخه تولید آن متوقف شد تا کارگران آن در زمانی که بیکاری در منطقه به اوج خود رسیده طعم تلخ بیکاری را بچشند.

علی ایحال بار در روزهای گذشته بار دیگر این کارخانه فعالیت خود را از سر گرفته که این خود می تواند نوید بخش روزهای خوب برای منطقه باشد.

راه اندازی مجدد کارخانه آرد نیمروز زمینه اشتغال ۵۰ نفر را فراهم کرد

فرماندار شهرستان نیمروز عنوان کرد: کارخانه آرد نیمروز تنها واحد تولیدی آرد سیستان با پیگیری های مستمر بار دیگر فعالیت خود را آغاز کرده تا پس از ۱۱ سال توقف کار در سال حمایت از کالای ایرانی فعاایت خود را از سر گیرد.

محمد حسین دهمرده در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: کارخانه آرد نیمروز در سال ۱۳۷۶ با ظرفیت ۴۶ تن کار خود را آغاز اما پس از ۱۰ سال فعالیت به دلیل کمبود گندم به یکباره متوقف شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت این کارخانه در اشتغال در منطقه و همچنین نیاز منطقه به کارخانه آرد از سال ۱۳۹۴ پیگیری های مستمر در زمینه فعالیت مجدد آغاز شد تا بالاخره پس از ۱۱ سال این کارخانه جان دوباره گرفت.

‌دهمرده تاکید کرد: کارخانه آرد نیمروز با صرف هزینه بیش از یک میلیارد تومان توسط مالک آن راه اندازی شد تا با اشتغال ۵۰ نفره بخشی از مشکل بیکاری منطقه را رفع کند.

فرماندار نیمروز تاکید کرد: به منظور اجرایی شدن اهداف نام سال باید تمامی مسئولان توان خود را به کار گیرند تا با حمایت از کالای ایرانی اقتصاد کشور رونق گرفته و نرخ بیکاری با کاهش چشمگیر مواجه شود.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}