کد مطلب: 56080
 
هشتمین مدرسه به همت سپاه در شهرستان خاش ساخته می شود/مقابله با جهل و بی سوادی از برنامه های اصلی سپاه در مناطق محروم است
فرمانده سپاه شهرستان خاش گفت: به همت نهاد مردمی و انقلابی سپاه از ابتدای امسال تاکنون در این شهرستان 8 مدرسه افتتاح و کلنگ زنی و 10 مدرسه نیز بازسازی و ترمیم شده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۶
 
به گزارش زاهدنیوز به نقل از سرهنگ پاسدار حسن فضلی در گفت و گو با تفتان ما اظهار کرد: طبق سیاست های کلی و اساسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پروژه های محرومیت زدایی و مردم یاری را در این استان در اولویت نخست کارهای خود قرار داده است.
وی گفت: به مناسبت هفته بصیرت و میثاق امت با ولایت، کلنگ ساخت یک مدرسه ی 6 کلاسه در روستای ناصرآباد شهرستان خاش با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال بر زمین زده شد که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
سرهنگ پاسدار فضلی ادامه داد: در حال حاضر 240 دانش آموز در شیفت صبح و بیش از 200 دانش آموز نیز در شیفت بعدازظهر در مدارس فرسوده روستای ناصرآباد مشغول به تحصیل هستند.
 

 
وی با بیان اینکه باید همه احاد مختلف مردم و خیرین با عزم عمومی برای کمک به نظام تعلیم و تربیت به میدان آیند، تصریح کرد: مقابله با جهل و بی‌سوادی از برنامه‌های اصلی سپاه در مناطق محروم و نقاط مرزی است.
فرمانده سپاه شهرستان خاش خاطرنشان کرد: سپاه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته توجه ویژه و خاصی دارد و این رویه همچنان با قوت و قدرت ادامه دارد و درآینده کلنگ احداث چند پروژه دیگر در راستای محرومیت زدایی در چند نقطه محروم در شهرستان خاش به زمین خواهد زده شد.
 

وی با با بیان اینکه راهبرد اصلی سپاه در راستای اجرای فرمان امام راحل مبنی بر رفع محرومیت زدایی از طریق توانمندسازی اقتصادی است، یادآور شد: طبق فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصادمقاومتی؛ پروژه های بسیار زیادی در جهت اقتصادمقاومتی و محرومیت زدایی نیز انجام می شود.
سرهنگ پاسدار فضلی همچنین از ساخت مدرسه سه کلاسه در روستای اسکل آباد خاش خبر داد و اذعان کرد: برای ساخت این مدرسه حداقل 500 میلیون ریال هزینه خواهد شد.
 
وی اظهار کرد: این مدرسه برای تحصیل دختران دانش‌آموز پایه اول دبیرستان است تا مجبور نباشند برای ادامه تحصیل به روستایی دیگر بروند.
گفتنی است؛ شهرستان خاش نیازمند ساخت افزون بر 60 مدرسه و 230 کلاس درس است تا به متوسط فضای آموزشی کشور برسد و در حال حاضر افزون بر 32 هزار دانش آموز در 280 مدرسه شهرستان خاش مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}