کد مطلب: 56126
 
در ادامه واردات عجیب و غریب کالا به کشور؛
کشف یک محموله قاچاق عجیب در گمرک ایران/ تسبیح در سبد قاچاقچیان!
ماموران گمرک ایران موفق به کشف محموله قاچاق تسبیح از کامیون های ورودی به مرز میرجاوه شدند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
 
به گزارش زاهدنیوز به نقل از عصرهامون، در حالی هر روزه شاهد ورود کالاهای عجیب و غریب با مجوز های قانونی از مرز های کشور هستیم که قاچاقچیان نیز برای اینکه از غافله این کالاها عقب نمانند در اقدامی عجیب تر قاچاق تسبیح را در لیست سبد خود قرار دادند.

روز گذشته تیم سگ های مواد یاب گمرک در بازرسی از کامیون های ورودی در گمرک مرزی میرجاوه موفق به کشف و ضبط محموله تسبیح قاچاق شدند.

براساس گزارش گمرک ایران؛ ماموران گمرک با رصد اطلاعات ورودی به سامانه های الکترونیکی و به کمک تجهیزات کنترلی به جاسازی اشیاء در داخل کامیون مشکوک و پس از کنترل های بیشتر موفق به کشف انواع تسبیح قاچاق شدند.

در تحقیقات ماموران گمرک قاچاقچیان علت قاچاق تسبیح را ارزان بودن در بیرون از مرزها و نبود امکان ثبت سفارش این کالا در داخل کشور عنوان کردند.
در تماسی که خبرنگار عصرهامون با اداره کل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان داشت ، این اداره نسبت به قاچاق تسبیح اظهار بی اطلاعی کرده و عنوان شد: یک پرونده در خصوص کشف بدلیجات قاچاق در تعزیرات حکومتی مرکز استان در روز های اخیر تشکیل که در دست رسیدگی می باشد.

علی ای حال فروش بالای این اقلام در کشور در سال های اخیر سبب واردات این محصولات به کشور شده است به طوری که چین رکوردار صادرات این محصولات به ایران، عراق و عربستان است.

آنچه مسلم است سال هاست واحد های تولیدی بسیاری در کشور در تولید مهر تسبیح و جانماز فعال اند که واردات گسترده و قاچاق این محصولات آینده این مشاغل را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}