کد مطلب: 37613
 
پروژه‌های نیمه تمام اعتماد مردم به دولت را خدشه‌دار می‌کند
نماینده مردم قروه در مجلس گفت: باتوجه به تحریم‌ها و کاهش فروش نفت، تعریف پروژه جدید در کشور قابل توجیه نیست، مگر اینکه در پروژه‌ای حیاتی، نیاز آنی و لحظه‌ای برای مردم وجود داشته باشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۲۸
به گزارش زاهدانه ، "حامد قادرمرزی" نماینده مردم قروه با اشاره به 75 هزار طرح نیمه‌ تمام در کشور و 24 سال زمانی که برای اتمام آن‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: کمیسیون عمران مجلس نیز در رابطه با طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام در کشور بحث‌های زیادی انجام داده است.

وی افزود: دولت نهم و دهم در سه سفری که به استان کردستان داشت، حدود ۱۲۰۰ طرح تعریف و ۱۲۰۰ پروژه را کلنگ زنی کرد، این در حالیست که امروز کمتر از ۱۰ درصد این طرح‌ها شروع شده و هنوز پایان نیافته است.
 
قادرمرزی تصریح کرد: باقیمانده پروژه‌های کلنگ‌زنی شده دولت نهم و دهم حداقل با قیمت سال ۱۳۹۲، ۷۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی بدون توجه به تورم دارد، اما متاسفانه اعتماد مردم به دولت لطمه خورده، چراکه به وعده‌ها عمل نشده و طرح‌های تعریف شده پایان نیافته است.
 
عضو کمیسیون عمران ادامه داد: باتوجه به محدودیت تحریم‌ها و کاهش فروش نفت بنده معتقدم که تعریف هر پروژه جدیدی در کشور قابل توجیه نیست، مگر اینکه پروژه حیاتی، نیاز آنی و لحظه‌ای برای مردم وجود داشته باشد.
 
قادرمرزی با تاکید بر اینکه مجلس در رابطه با تکمیل پروژه‌های نیمه تمام با دولت همکاری خواهد کرد، گفت: مجلس به طور حتم به دولت یازدهم کمک خواهد کرد تا پروژه‌های حیاتی و عمده مصوبات دولت گذشته را به پایان رسانده و در رابطه با اعتمادسازی مجدد مردم نیز تلاش خواهیم کرد.
 
وی تصریح کرد: اگر کلنگ‌زنی بدون تدبیر و اختصاص بودجه در کشور صورت گیرد و به سرانجام نرسد، متاسفانه باعث خدشه‌دار شدن اعتماد مردم به دولت خواهد شد.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: در استان کردستان پروژه‌های نیمه کاره فراوانی داریم که غیر از کلنگ زنی حتی یک ریال پولی برای آن کنار گذاشته نشده و حتی یک ساعت نیز برای آن‌ها کاری صورت نگرفته، اتمام این پروژه‌ها مطالبات به حق مردم است و ما باید در جهت تکمیل این پروژه‌ها و اعتمادسازی مجدد مردم تلاش کنیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark