کد مطلب: 49134
 
گزارش زاهدانه از همت خادم مسجد در محقق شدن اقتصاد مقاومتی؛
از ارائه بلدرچین بومی به نمازگزاران تا فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی در مساجد زاهدان
خادم مسجد امیرالمومنین زاهدان با اشاره به اینکه از فضای پشت بام مسجد برای پرورش بلدرچین استفاده کرده است، گفت: با طبقه بندی قسمتی از فضای خالی موجود در مسجد کار خود را در این عرصه آغاز کردم و توانستم تاکنون بیش از 400 بلدرچین را در کمتر از یکسال به چرخه غذایی مردم وارد کنم.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۶
 
به گزارش زاهدانه، این روزها روی آوردن به سمت کارهای بومی و خود اشتغالی سندی بر محقق شدن اقتصاد مقاومتی است که همواره یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری برای خودکفایی ملت و عدم وابستگی به درآمدهای نفتی می باشد به گونه ای که تمامی افراد، سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی به این مهم روی آورده اند تا با اتکا به دانش و فناوری بومی بتوانند نیاز خود و جامعه را در تمامی عرصه ها فراهم کنند.
از اینرو فرقی نمی کند استاد دانشگاه باشی یا بازنشسته یک نهاد دولتی، همین که عشق به ولایت فقیه در دل پرورانده باشی کافیست که تمام تلاشت را برای عمل به دستورات رهبر خویش با دل و جان انجام دهی تا مثمر ثمر واقع شود.
به همین علت است که خدمت به خلق خدا را برای خود افتخاری والا می داند و از اینکه خداوند به او توفیق خدمت به نمازگزاران در مسجد امیرالمومنین زاهدان را داده شکرگذار است.
این گفته همان مرد زحمت کشی است که در کنار خدمت کردن به مومنان برای گذران مخارج زندگی خود با تاکسی اقدام به مسافرکشی در شهر می کند تا بر سر سفره خانواده اش روی حلال بگذارد.
حسین آریانا در گفت و گو با خبرنگارما با بیان اینکه قریب به 10 سال است که خادم مسجد امیرالمومنین شهرستان زهدان می باشد، گفت: در سال گذشته به پیشنهاد یکی از دوستانش در نمایشگاه اقتصاد مقاومتی که در آن کارآفرینان اقتصادی اقدام به عرضه و فروش محصولات تولیدی و بومی خود اعم از صنایع دستی، پرورش آبزیان یا انواع طیور و غیره کرده بودند، حضور یافته و از نزدیک با پرورش دهندگان بلدرچین در مورد چگونگی نگهداری و تولید این پرنده که نقش موثری در سلامت افراد هم دارد به گفت و گو پرداخت؛ که این مهم باعث شد تا در راستای عمل به فرمایشات رهبر انقلاب و افزایش تولیدات بومی به پرورش بلدرچین بپردازد.
وی در ادامه بیان داشت: در راستای رسیدن به هدفی که در سر پرورانده بودم به سازمان بسیج سازندگی سیستان وبلوچستان مراجعه کرده و در آنجا با دریافت 6 میلیون تومان وام اقدام به پرورش بلدرچین کردم تا هم منبعی برای کسب روزی حلال و هم عمل به فرمایشات رهبر انقلاب باشد و از این طریق علاوه بر خادم مسجد بودن بتوانم نقش موثری در زمینه اقتصاد مقاومتی نیز داشته باشم.
آریانا با اشاره به اینکه از فضای پشت بام مسجد برای این کار استفاده کرده است، افزود: با طبقه بندی قسمتی از فضای خالی موجود در مسجد امیرالمومنین کار خود را در این عرصه آغاز کردم و توانستم تاکنون بیش از 400 بلدرچین را در کمتر از یکسال به چرخه غذایی مردم وارد کنم.
خادم مسجد امیرالمومنین زاهدان در خصوص چگونگی عرضه محصولات تولیدی اش ادامه داد: بعد از بزرگ شدن جوجه ها آن ها را در بین نمازگزاران و مردم محل که تمایل به استفاده از گوشت بلدرچین دارند، توزیع می کنم.
این کارآفرین اقتصادی در ادامه تصریح کرد: با توجه به کیفیت و قیمت مناسب بلدرچین ها توانسته ام قبل از بزرگ شدن جوجه ها آن ها را در بین مردم پیش فروش کنم.
وی موفقیت خود در این عرصه را مرهون زحمات و همکاری همسرش برای رسیدگی به بلدرچین ها عنوان کرد و گفت: در حال حاضر در کنار مسجد خانه ای قدیمی وجود دارد که با اجاره کردن آن قصد توسعه این کار را دارم تا علاوه بر سودآوری و درآمدزایی برای خانواده خود بتوانم برای چند نفر دیگر نیز زمینه اشتغالزایی را فراهم کنم.
آریانا از جمله مشکلات موجود در این عرصه را نبود کشتارگاه برای ذبح بلدرچین عنوان کرد و بیان داشت: مشکل اصلی کشتار این پرنده است زیرا وقتی سطح کار بالا می رود در محل فعلی نمی توانم کشتار داشته باشم از طرفی نیز نداشتن بسته بندی مناسب از دیگر مشکلاتی است که با آن مواجه هستم.
وی نداشتن مجوز برای فروش تخم بلدرچین را از دیگر مشکلات خود بیان کرد و افزود: بعلت صادر نکردن مجوز فروش تخم بلدرچین به ناچار آنها را بصورت موردی و فله ای به فروش می رسانم.
این کارآفرین اقتصادی در پایان ضمن تشکر از برادران سپاه پاسداران و بسیج سازندگی که در این راه برای کمک به او از هیچ کوششی دریغ نکردند، گفت: تنها خواسته و تقاضای من برگزاری نمایشگاه های عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی است که می تواند نقش موثری در شناسایی محصولات تولیدی و بومی استان داشته باشد و از طرفی نیز رابطه مستقیمی بین تولیدکننده و مصرف کننده هم ایجاد کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark