کد مطلب: 55594
 
​فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:
اقتصاد مقاومتی نسخه نجات بخش کشور است/ دل در گرو اهل بیت داشتن شیعه و سنی نمی شناسد
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: اقتصاد مقاومتی نسخه شفا بخش کشور از مشکلاتی به مثل رکود بوده و باید همه در نهادینه سازی و اجرای آن تلاش کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۵
 
به گزارش زاهدانه به نقل از عصر هامون، سردار حسین معروفی در همایش اصحاب عشق که با محوریت نقش اربعین حسینی در تمدنسازی اسلامی در محل حسینیه عاشقان ثارالله (ع) برگزار شد، با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی دو سال است که نامگذاری هر سال را با اقتصاد مقاومتی لحاظ می کنند؛ سال 95با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" و امسال نیز به نام "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" ؛ که این مهم یعنی تولید و اشتغال بخشی از اقدام و عمل است که همه اینها در اقتصاد مقاومتی معنا می شود.
وی با اشاره به هوشمندی و توانمندی ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی، بیان کرد: توسعه در زمینه های دفاعی، علمی، پزشکی و هسته ای نمونه های بارزی از پیشرفت هایی است که در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توانسته ایم به آنها دست یابیم.
وی تاکید کرد: امروز انقلاب به یاری خداوند و در سایه هدایت رهبر معظم انقلاب و به پشتوانه مردم در بسیاری از عرصه‌ها از جمله حوزه دفاعی به یک قدرت هوشمند تبدیل شده و ما امروز قدرت بازدارندگی بی‌نظیری داریم.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با اشاره به انسجام ملی فوق‌العاده و بی‌نظیر ملت ایران، تصریح کرد: مردم ما با هر سلیقه و طرز فکری که باشند، جایی که منافع ملی زیر سئوال برود یک صدا می‌شوند و گوش به فرمان رهبر خود زیر یک پرچم قرار می‌گیرند؛‌ که همه ما نمود عینی این سخن را در حوادث مربوط به فتنه سال 88 و حضور ملت با بصیرت در حماسه تاریخی 9 دی شاهد بودیم.
سردار معروفی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نسخه شفا و نجات بخش کشور از مشکلاتی به مثل رکود است، گفت: پروژه های بزرگ در کشور در بازه طولانی جواب اشتغال و تامین معیشت خانواده ها را می دهد و در این راستا باید به مشاغل خرد تکیه کرد تا افراد با راه اندازی آنها بتوانند در مدت راه اندازی پروژه های بزرگ، معیشت خانواده خود را نیز تامین کنند.
وی گفت: وقتی رهبر معظم انقلاب خطر موجود در حوزه اقتصاد را فریاد می‌زنند، همه نیروهای ارزشی و انقلابی به عنوان سربازان ایشان وظایفی را در ابعاد فردی، سازمانی و اجتماعی بر عهده داریم و در حوزه فردی همه ما باید استفاده از کالاهایی را که مشابه داخلی دارند بر خود واجب بدانیم.
معروفی ادامه داد: در حوزه سازمانی باید تمام تلاش خود را به‌کار بگیریم تا مصرف تولیدات داخلی و کمک به تولید کننده ایرانی به یک فرهنگ در همه سازمان‌ها تبدیل شود و در نهایت در عرصه اجتماعی وظیفه داریم خواسته رهبری در زمینه مصرف تولیدات ملی و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی را در جامعه ترویج کنیم و در این راستا هر جا لازم بود امر و نهی کنیم.
وی ادامه داد: در زمینه اقتصاد مقاومتی در سه بخش فردی، سازمانی و اجتماعی وظیفه داریم که باید به آن عمل کنیم.
وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستاها نیز بیان کرد: ایران تنها کشوری در بین کشورها است که بین 65تا85درصد افراد واجد شرایط پای صندوقهای رای می آیند بگونه ای که این رقم در کشور آمریکا که مدعی دموکراسی است بسیار پایین است.
فرمانده سپاه سلمان استان در ادامه با اشاره به مراسمات اربعین و پذیرایی از زائران پاکستانی از مرز میرجاوه تا شلمچه توسط نیروهای مردمی، اظهار کرد: مراسم اربعین تنها خاص اهل تشیع نیست،بلکه مربوط به جهان بشریت است.
وی با بیان اینکه حرکت بزرگ اربعین یک حرکت معمولی نیست، خاطرنشان کرد: در سال گذشته یک گروه از افرادی که می خواستند به مراسم اربعین بروند و موکبی در مسیر زائران در کشور عراق برپا کنند از تصمیم خود گذشته و پیروی تحقق فرامین رهبری، در مرز میرجاوه به پذیرایی از زائران پاکستانی پرداختند.
این مسئول در ادامه با بیان اینکه تمامی هزینه ها از اعتبارات مردمی تامین شده است، افزود: در سال 95 به مناسبت پیاده روی بزرگ اربعین از 12 تا 28 آبان ماه بیش از  22هزار زائر از طریق مرز میرجاوه به سمت شلمچه و کربلای معلی رفته که در موکب های پذیرایی استان توسط نیروهای مردمی مورد استقبال و پذیرایی واقع شده اند.
وی بااشاره به ترکیب مذهبی شهرستان میرجاوه ، عنوان کرد: در مرز میرجاوه شیعیانی که از کشور همسایه وارد ایران می شدند مورد استقبال سران طوایف و بزرگان اهل سنت قرار می گرفتند که این نشان دهنده آن است که دل در گروه اهل بیت داشتن، شیعه و سنی نمی شناسد.
 
جنگ با داعش را پاس کرده ایم
فرمانده بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء کشور نیز در این مراسم گفت: دنیا بین صعود و سقوط قرار دارد یک طرف جبهه حق که دنیا را به سوی صعود و طرف دیگر جبهه باطل که دنیا را به سمت سقوط می کشاند.
حسین یکتا افزود: امروز آنقدر جبهه حق در دنیا رشد کرده است که طرف مقابل می داند اگر لحظه ای غفلت کند هست و نیست خود را از دست داده است.
وی با اشاره به پیروزی های نیروهای انقلابی در مقابل نیروهای کفر و داعش در سوریه، اظهار کرد: در دهه60 با گروهک منافقین که تعداد زیادی از مردم کشور را کشته بود جنگیده و جنگ با آن گروه تروریستی که بسیار شبیه گروهک  داعش امروزی است را در کردستان پاس کرده ایم از این رو در زمان کنونی گروهی به مثل داعش نمی تواند در مقابل ما بیاستد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark