کد مطلب: 56086
 
13و14دی ماه؛
دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی در زاهدان برگزار می شود/دریافت بیش از هزار و 20اثر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: دومین کنگره شعر پیامبر مهربانی 13و14دیماه جاری در زاهدان برگزار می شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰
 
به گزارش زاهدنیوز، حسین مسگرانی در نشست خبری که محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد، افزود: در مهلت تعیین شده و در بخش های مختلف این کنگره بین المللی، هزار و 21اثر دریافت شده که آثار در دو مرحله توسط 12داور مورد بررسی قرار گرفته و منتخبان آنها نیز مشخص می باشد اما در اختتامیه این کنگره اعلام خواهند شد.
وی بیان کرد: داوری نهایی در روز گذشته انجام شده و بیشترین آثار نیز در حوزه کلاسیک و سپید زبان فارسی می‌باشد.
این مقام مسئول ادامه داد: امسال از کشورهای افغانستان، پاکستان، آذربایجان، ترکیه، عراق و ترکمنستان نیز در این کنگره ملی با ارسال آثار خود شرکت کرده اند.
وی با بیان اینکه این کنگره در دو بخش شعر نو و شعر کلاسیک برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در این کنگره آثارهایی به زبان های فارسی، اردو، پشتو، عربی، ترکمن، کردی و گویش سیستانی برگزار شده است.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج و توسعه وفاق و همدلی برای تقویت پیوند میان پیروان مذاهب اسلامی و معرفی مشترکات در گسترده ایران اسلامی و جهان اسلام و تولید و معرفی آثار فاخر ادبی با محتوای وحدت اسلامی اعلام کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: افتتاحیه این مراسم در روز ۱۳ دی ماه جاری در تالار فرهنگی سینمایی هلال احمر زاهدان برگزار خواهد شد و اختتامیه آن نیز در روز ۱۴ دی ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مهمانان گرامی برگزار می‌شود.
وی ضمن اشاره به اینکه در این کنگره بین‌المللی از مفاخر چهره استان نیز تجلیل به عمل می‌آید، گفت: برنامه های ویژه ای نیز در​کنار شعر خوانی از جمله برگزاری کارگاه های شعر و شعر خوانی در این کنگره بین‌المللی برگزار خواهد شد و مجموعه بهترین آثار ارسالی به کنگره نیز در قالب کتاب نفیسی بعد از برگزاری کنگره به چاپ خواهد رسید.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن بیان اینکه این کنگره جایگاه خود را در بین مردم ایران و دیگر کشورهای شیعه و سنی باز کرده است، افزود: برخی از آثاری که بدست ما رسیده از کشورهای پاکستان،افغانستان ، عراق، ترکیه، ترکمنستان و آذربایجان بوده و از جمعی از مهمانان خارجی دعوت شده تا در این کنگره بین‌المللی حضور داشته باشند.
وی با بیان اینکه در این کنگره از نفرات اول تا سوم که حد نصاب شعر را دریافت کرده‌اند تجلیل خواهد شد، ادامه داد: در این رویداد خیلی از سازمان ها و نهاد ها همکاری لازم را با ما داشته اند که از جمله آنها سازمان حوزه هنری و انجمن شعر و ادب همه استان‌ها می‌باشند، همچنین بنیاد شعر و ادب وزارت ارشاد نیز کمک بسیار زیادی به ما در برگزاری این کنگره کرده و زحمات بسیار گسترده ای انجام داده اند.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}