کد مطلب: 57025
 
با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛
طرح امداد فرهنگی "پیک امید"در روستاهای سیستان و بلوچستان در حال اجرا است
مدیرکل کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان گفت: طرح امداد فرهنگی "پیک امید"در روستاهای استان با حضور جهادگران فرهنگی از سراسر کشور در حال اجرا است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱
 
معصومه هادی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: این گروه جهادگران، که ترکیبی از مربیان کتابخانه‌های سیار کشور و همکاران کانون پرورش فکری استان است، فعالیت خود را از بیستم اسفندماه جاری آغاز شده و به مدت سه روز در ۹ روستای سیستان و بلوچستان در حال انجام است.

وی ادامه داد: روزانه سه واحد کتابخانه‌ سیار با حضور مربیان در سه نقطه استان مستقر هستند و با ارائه‌ فعالیت‌هایی به مثل قصه‌گویی، سفال، نمایش خلاق، بازی و سرگرمی، نمایش فیلم، مسلبقه و غیره به مخاطبان خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی اضافه کرد: تریلی سیار نمایش فیلم هم با حضور در کنار این کتابخانه های سیار، لحظه‌هایی شاد و آموزنده برای کودکان و نوجوانان ایجاد می کنند.

هادی خاطرنشان کرد: حضور مربیان توانمند و متخصص کانون از استان‌های کردستان، کرمانشاه، تهران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و همدان در کنار مربیان شایسته و خلاق استان در قالب طرح امداد فرهنگی پیک امید در این روزها، خاطراتی ماندگار از شور و نشاط ملی را برای کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان رقم می‌زند.

وی در پایان از احداث و تجهیز کتاب‌خانه و اتاق اسباب‌بازی در 9روستای هدف اطرح امداد فرهنگی پیک امید خبر داد و گفت: با توجه به رسالت کانون مبنی بر فراهم‌آوردن زمینه‌ دوستی با کتاب و کتاب‌خوانی و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان، تعداد ۵ هزار جلد کتاب و ۳ هزار عدد اسباب‌بازی و وسیله‌ کمک‌آموزشی، در قالب کتاب‌خانه‌ی عمومی و اتاق اسباب‌بازی، به آنان اهدا خواهد شد.

شایان ذکر است تعدادی از روستاهای شهرهای سرجنگل،زهک و هامون در این طرح مورد هدف قرار داشته است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}