کد مطلب: 53203
 
درس هایی از فروع دین؛
ایمان، کارت اعتباری مومنین در تذکر لسانی/ در جامعه آمر به معروف و ناهی از منکر باشید
امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه ایمان، کارت اعتباری مومنین برای تذکر لسانی است، گفت: همه بایدآمر به معروف و ناهی از منکر باشیم.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۸
 
به گزارش زاهدانه، امر به معروف و نهی از منکر، دو برنامه مهم اسلام و از اقسام فروع دین است. قرآن کریم و پیشوایان معصوم از این فریضه الهی بسیار سخن گفته و مسئولیت ما را روشن ساخته بگونه ای که علاوه بر دین اسلام، دیگر ادیان آسمانی نیز بیشترین برنامه های تربیتی خود را از این طریق به اجرا در آورده اند.
آیت الله عباسعلی سلیمانی صبح امروز در جلسه امر به معروف و نهی از منکر ویژه داوطلبان طلایه دار مساجد و بقاع متبرکه یکی از شقوق ولایت را ولایت مردم بر مردم دانست و اظهار کرد: این ولایتی که در قرآن به آن اشاره شده در حوزه امر به معروف و نهی از منکر تعریف و گنجانده شده است.
وی با بیان اینکه گاهی برخی از افراد توجیهاتی را برای این فریضه الهی می آورند که «به ما ربطی ندارد» و این فریضه الهی را انجام نمی دهند، گفت: در جامعه همه باید آمر به معروف و ناهی از منکر باشند.
وی با اشاره به اینکه کسی نمی تواند بگوید کاملا مستقل و آزاد است و فردی حق نظارت بر وی ندارد، گفت: ایمان، کارت اعتباری مومنین برای تذکر امر به معروف و نهی از منکر است.
امام جمعه زاهدان با بیان اینکه همه باید در جامعه آمر و ناهی باشند، افزود: در امر به معروف باید فرامین پیشوایان دین و در نهی از منکر نواهی پیشوایان دینی را برجسته کرد.
گفتنی است در پایان نیز از خانواده شهدای مدافع حرم تجلیل شد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}